У Запоріжжі завершився XV мистецький пленер “Хортиця крізь віки”. Відверто кажучи, цьогоріч через коронавірусну заразу надій на проведення цього масштабного культурного заходу, який проходить у Запоріжжі з 2003 року і має статус міжнародного, було мало. Але завдяки ініціативі приватних осіб він відбувся у всеукраїнському форматі. 38 митців з Києва, Харкова, Львова, Тульчина, Чугуєва та Запоріжжя більше тижня відвідували історичні та сакральні місця, створили більше 200 робіт й запаслися враженнями на майбутнє.

“Завжди приємно, коли на наші цікаві місця, до яких ми звикли і вже не помічаємо, свіжим оком дивляться талановиті майстри. І не тільки дивляться, а переносять на полотно, – і з’являються шедеври”, – розповідає голова Запорізької обласної організації Національної спілки художників України Ірина Гресик.


Кількість створених на пленері творів побила усі рекорди і кількісно, і якісно. За умовами участі в цьому заході, митці мали залишити Запоріжжю по два своїх твори. І організаторам було дуже важко зробити вибір.
Наприклад, художник із Харкова В’ячеслав Шуліка написав дев‘ять картин і зробив багато маленьких етюдів для майбутніх великих робіт. На митця велике враження справило місто, менонітська архітектура, музей судноплавства.

“Це дуже цікавий досвід. На Запоріжжі зовсім інша кольорова гама. Якщо на Харківщині переважають сині й зелені кольори, то тут більше охри, коричневих, земляних тонів. За кількістю використаних тюбиків фарби видно зовсім інший емоційний стан”,– каже пан В’ячеслав.

На киянку Валентину Кузьмічову найбільше враження справила Хортиця: “Ці похмурі, темні, нездоланні скелі… Вони найкраще відповідають духу козацького поселення, яке колись існувало на цих теренах”.
Молода мисткиня з Києва Оксана Свіжак відвідує пленер «Хортиця крізь віки” вдруге. І їй було цікаво порівняти колишні літні враження з атмосферними краєвидами ранньої осені.

В рамках пленеру митці на Кінному театрі дали майстер-класи для хлопчиків і дівчаток з багатодітних родин і з особливими потребами. За словами Ірини Гресик, дітвора була щаслива малювати справжніми яскравими фарбами. Їхні твори також представлені на виставці.
Хоча в повному обсязі звітна виставка тривала лише один день [митці з інших міст більшість своїх творів повезли по домівках], але у виставковому залі на глядачів чекає ще безліч чудових картин, створених на пленері «Хортиця крізь віки».
Ганна Чуприна, фото автора