П’ять громад Запорізької області долучилися до програми USAID DOBRE

П’ять громад Запорізької області долучилися до програми USAID DOBRE

В Українському кризовому медіа-центрі оголосили список громад-переможців відбору, які стали новими партнерами Програми USAID DOBRE. Серед них – п’ять громад Запорізької області. Про це повідомляється на сайті “Децентралізація дає можливості”

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) реалізовується в Україні з 2016 року. Донедавна програма мала 75 громад-партнерів у Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській областях. У червні 2020 року географію роботи програми розширили на три нові області – Запорізьку, Чернігівську та Чернівецьку.

Під час відбору надійшло 96 заявок. Із них 31 заявка була рекомендована експертами до другого туру. Після співбесід та виконання завдань із залученням громадян до співпраці долучилися 25 громад: 10 міських, сім селищних та вісім сільських громад.

У Запорізькій області партнерами програми USAID DOBRE стали:

  • Веселівська селищна територіальна громада,
  • Гуляйпільська міська територіальна громада,
  • Комиш-Зорянська селищна територіальна громада,
  • Пологівська міська територіальна громада,
  • Широківська сільська територіальна громада.

Як розповів голова Комиш-Зорянської селищної громади Запорізької області Ігор Гнатуша [ця громада була однією із перших, де об’єднання відбулося у 2015 році], місцеві фахівці не гаяли часу, а шукали можливості для розвитку. Вони спілкувалися з колегами з тих семи областей, де вже працювала Програма DOBRE, і по-хорошому заздрили їм. Коли ж півроку тому в нашій області оголосили конкурс, у громаді негайно почали формувати заявку.

“Вибори показали, що у нашій громаді не вистачає комунікації з людьми, і ми у співпраці з Програмою DOBRE дуже чекаємо саме на це. Нещодавно ми відвідали перший захід Програми DOBRE і ті фахівці, які два дні нас навчали, надихнули на подальшу ефективну співпрацю. Ми знаємо, що роботи буде багато, але ми готові до цього”, – зазначив Ігор Гнатуша.

Подробиці тут

Довідково

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

(Visited 143 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *