Європейська Комісія сповнена рішучості підтримати українських учнів і вчителів у ці надзвичайно складні часи. Про це йдеться у заяві Представництва ЄС в Україні (повний текст нижче).
Підтримка систем освіти та шкіл у країнах-членах
8 березня 2022 року Комісія прийняла пропозицію про «Заходи згуртуваності для біженців в Європі» (CARE). Це надасть необхідної гнучкості правилам політики згуртуванності 2014-2020 років, щоб забезпечити швидкий перерозподіл доступного фінансування з:
- Європейський фонд регіонального розвитку (ERDF)
- Європейський соціальний фонд (ESF)
- Фонд європейської допомоги знедоленим (FEAD)
для фінансування широкого спектрy заходів з підтримки людей, які залишають Україну.
Підтримка в межах програми Erasmus+
Програма Erasmus + може зіграти ключову роль в наданні підтримки учням і викладачам, які залишають Україну.
Ми мобілізуємо наступні можливості фінансування:
- українські учні можуть бути швидко прийняті до навчальних закладів , які беруть участь у проєктах співпраці Erasmus+ , з гнучким використанням проєктного фінансування;
- українські вчителі та інструктори можуть отримати фінансову підтримку для спрощення їх інтеграції;
- кваліфікований персонал може бути направлений на тимчасовій основі в регіони, де розміщені біженці;
- установи, які є учасниками поточних проєктамів Erasmus+ в таких областях, як інклюзія, різноманітність та інтеграція біженців, можуть на добровільній основі перерозподіляти частину своїх коштів на підтримку заходів на користь українських біженців.
Підтримка через європейські платформи
Ми надаємо підтримку українським дітям і вчителям через європейські платформи, в тому числі School Education Gateway і eTwinning.
School Education Gateway
School Education Gateway сприятиме обміну досвідом та інформацією щодо підтримки інтеграції молодих українських біженців у системи освіти країн-членів організує курси з підвищення кваліфікації для шкільних вчителів з інтеграції новоприбулих біженців стане інформаційним пунктом про освітні ресурси, які дозволять дітям продовжувати навчання також їхньою рідною мовою, на основі української навчальної програми.
Gateway може встановити зв’язок із національними навчальними платформами, доступними для молоді та вчителів українською мовою.
Платформа eTwinning
Спільнота eTwinning запропонує свою підтримку педагогічного персоналу молодих українських біженців зможе підтримати вчителів, шкільний персонал та учнів в обміні та координації для їх солідаризації, створивши окрему закриту групу на платформі
Подальші дії ЄС
Ми продовжуватимемо взаємодіяти з країнами-членами для спільного пошуку рішень. Ми створимо оперативну групу для об’єднання досвіду кожної країни-члена щодо безперервного навчання молодих українських біженців.