На Запоріжжі викрито діяльність шахрайського call-центру

За процесуального керівництва Запорізької  місцевої прокуратури №3, спільно з СБУ області та  Департаментом кіберполіції НП України викрито та припинено діяльність групи осіб, які розмістили в Запоріжжі call-центр. Злочинне угрупування  з 15 місцевих мешканців впровадило схему із заволодіння коштами громадян України шляхом втручання в діяльність банківських платіжних систем, а також за допомогою отриманих таким способом клієнтських баз даних банківських установ України.

Злочинці, використовуючи клієнтські бази даних банківських установ, телефонували потерпілим, представлялися співробітниками служби безпеки банку, повідомляли останнім недостовірну інформацію з приводу блокувань чи можливих випадків отримання несанкціонованого доступу до банківських карток потерпілих, від яких отримували всі необхідні дані у виді номерів каток, CVV кодів, пін кодів та в подальшому здійснювали списання коштів з рахунків останніх. Крім того, розповсюджуючи через мессенджери шкідливе програмне забезпечення, що призначене для збору аутентифікаційних даних користувачів електронних платіжних систем та систем криптовалютних розрахунків (отримання яких призводить до неконтрольованого виводу грошових коштів), проводили списання грошових коштів на підконтрольні банківські рахунки.

За результатами санкціонованих обшуків за місцем розташування call-центру в орендованому офісному приміщенні  вилучено комп’ютерну техніку, девайси для здійснення дзвінків IP-телефонії, мобільні телефони, чорнові записи.

Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри особам, причетним до вчинення кримінальних правопорушень за ч. 1 ст. 361 КК України та ч. 3 ст. 190 КК України.

( Прес-служба прокуратури Запорізької області)

(Visited 102 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *