На Запоріжжі контррозвідка СБУ викрила спробу вербування полковника запасу спецслужбами РФ

Контррозвідка СБУ встановила, що колишній військовослужбовець, полковник запасу Збройних Сил України, під час поїздки до рідних, що мешкають на тимчасово анексованій території АР Крим, потрапив у поле зору представників ФСБ РФ. Про це повідомили в прес-службі Запорізького управління СБУ.

Встановлено, що під час співбесіди російські спецслужбісти застосовували до українця психологічний тиск, шантаж та висловлювали погрози на адресу його родичів. Вони змусили чоловіка надати згоду на конфіденційне співробітництво з спецслужбою країни-агресора. За задумом кураторів, колишній військовослужбовець, маючи навички військової справи, мав збирати відомості військового характеру стосовно обороноздатності та бойової готовності військових частин, розташованих на території запорізького регіону. Згідно з відпрацьованими інструкціями, «агент» мав передавати зібрані розвіддані під час наступних візитів до Кримського півострова.
Повернувшись додому, чоловік усвідомив протиправність і негативні наслідки такої співпраці та звернувся до Служби безпеки України, де детально розповів про обставини вербування та відпрацювання розвідувальних завдань.
Враховуючи, що чоловік добровільно повідомив правоохоронні органи України про намір залучити його до конфіденційного співробітництва з спецслужбами РФ та не виконав жодного завдання іноземної спецслужби, суд звільнив його від кримінальної відповідальності згідно із ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.
Служба безпеки вкотре нагадує громадянам, що спецслужби країни-агресора не залишать спроб вдаватись до брудних провокацій відносно наших співвітчизників, які виїжджають до РФ чи на тимчасово окуповані території, та наголошує, що згідно із ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

 

(Visited 9 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *