• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • Підтримка
    • ЖКГ, Транспорт
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
      • Випуск 1
      • Випуск 2
      • Випуск 3
      • Випуск 4
      • Випуск 5
      • Випуск 6
      • Випуск 7
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
      • Cпецвипуск 20
      • Cпецвипуск 19
      • Cпецвипуск 18.
      • Cпецвипуск 17.
      • Cпецвипуск 16.
      • Cпецвипуск 15.
      • Спецвипуск 14.
      • Cпецвипуск 13.
      • Cпецвипуск 12.
      • Cпецвипуск 11.
      • Спецвипуск 10.
      • Спецвипуск 9
      • Спецвипуск 8
      • Cпецвипуск 7
      • Cпецвипуск 6.
      • Cпецвипуск 5.
      • Cпецвипуск 4.
      • Cпецвипуск 3.
      • Cпецвипуск 2.
      • Cпецвипуск 1
      • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
        • Спецвипуск 1
        • Спецвипуск 2
        • Спецвипуск 3
        • Спецвипуск 4
        • Спецвипуск 5
        • Спецвипуск 6
        • Спецвипуск 7
        • Спецвипуск 8
        • Спецвипуск 9
        • Спецвипуск 10
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
        • Cпецвипуск 2
        • Спецвипуск 1
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Газета МИГ
No Result
View All Result

Новини Запоріжжя На війні тварини страждають не менше, ніж люди

На війні тварини страждають не менше, ніж люди

by Светлана
22/07/2022
in Cпецвипуск 4, Новини Запоріжжя, Правда кривду переможе!
0
На войне животные страдают не меньше, чем люди
975
VIEWS

За словами зоозахисників, в Україні після початку війни різко зросла кількість покинутих або, за збігом трагічних обставин, домашніх тварин, що тимчасово залишилися без нагляду, – насамперед на територіях, куди ступив чобіт рашистів. З’явилася і нова категорія постраждалих чотирилапих – тих, хто отримав осколкові та вогнепальні поранення.

Волонтери різних організацій намагаються вивезти на безпечну територію і врятувати якомога більше таких бідолах [«ми відповідаємо за тих, кого приручили»]. Тим більше, що всі вони, які звикли до турбот людини і мирних умов, відчувають справжній шок від пекла, що відбувається, і мають мінімальні шанси вижити самостійно, особливо під постійними бомбардуваннями.

У Запоріжжі порятунком тяжко хворих, а останнім часом і поранених тварин займається, зокрема, громадська зоозахисна організація та благодійний фонд «Шанс» [керівник Юрій Ковбаса]. Вона має свій невеликий притулок-перетримку для собак, по можливості оплачує лікування чотирилапих та забезпечує їх кормами.

– У мирний час під нашою опікою перебувало близько 150 собак, зараз – 220, – каже активістка «Шансу» Олена Пилова. – Додалося багато тварин з територій, де ведуться активні бойові дії. Нині це Гуляйполе, Кам’янське, Оріхів та інші населені пункти. Багато людей тікали від війни, встигнувши прихопити із собою лише документи, а своїх вихованців залишили чи втратили під час обстрілів. Нам майже щодня дзвонять та просять забрати таких тварин. Дуже допомагають волонтери. Вони доставляють у гарячі точки гуманітарні вантажі, а по дорозі назад вивозять і собак, і кішок. Допомагають і наші солдати на блок-постах. Багато тварин поранено. Ми їх відвозимо до ветклініки «Бест» чи «Добродій». Фахівці цих клінік надають високопрофесійну допомогу будь-якої складності та нерідко у кредит. Дякую їм. Наша організація некомерційна, фінансується виключно за рахунок добровільних пожертвувань. Тому далеко не завжди вдається одразу зібрати потрібну суму. Після закінчення лікування, якщо немає можливості повернути тварин колишнім господарям, ми намагаємось влаштувати їх у хороші руки і тимчасово влаштовуємо у притулок-перетримку. Якщо у власному притулку місць уже немає, то намагаємось домовитися та орендувати вольєри в інших кінологічних організаціях. У середньому оренда вольєра коштує 70 грн на день. Плюс забезпечуємо кормом. Зараз все це зробити набагато складніше, оскільки до нас практично щодня звертаються із проханням забрати собаку чи кішку. Нині лише «на перетримці» у нас перебувають 80 собак, і вільних вольєрів поки що немає. Але ми намагаємося все одно нікому не відмовляти, бо співпрацюємо ще й із багатьма волонтерськими кінологічними центрами, які нам допомагають.

На рахунку “Шансу” багато врятованих життів братів наших менших. Активісти організації можуть розповісти чимало драматичних та дивовижних історій – як трагічних, так і щасливих. Ось лише деякі з них.

«Череп пса був просто усіяний осколками»

Хазяїна величезного і красивого алабая на прізвисько Бояр звуть Євген. Він житель Гуляйполя, а зараз – боєць ЗСУ, воює на Запорізькому напрямку із російськими орками. Свого улюбленого пса евакуював із Гуляйполя одразу, як тільки посилилися обстріли рідного міста. Влаштував Бояра у центрі перетримки тварин однієї із запорізьких кінологічних організацій. Але й тут, у відносно спокійному та безпечному місці, не вдалося уникнути лиха. За трагічним збігом обставин, під час ракетного обстрілу Запоріжжя одна з ракет, яку не встигли збити наші війська ППО, впала на територію саме цього центру перетримання собак, і Бояр отримав дуже серйозні поранення.

У собаки діагностували множинні ушкодження нижньої щелепи, осколкові поранення голови – були посічені м’які тканини, подрібнені кістки, травмовані ясна, вибиті зуби тощо. Пса одразу ж доставили до ветклініки «Бест», і з того моменту патронат над ним узяли «шансівці» – доти, доки господар пса не повернеться з війни.

Активісти «Шансу» розповідають:

– Бояра вчасно прооперували. Величезне спасибі та низький уклін лікарям та персоналу клініки за порятунок собаки, та окреме спасибі ветлікарю Коваленко за грамотну хірургію. На рентгені було видно неймовірну кількість уламків снаряда – череп був усіяний ними. Посічені тканини, розірвана щелепа у дрібні шматочки, у ній – дірка. Одне око втрачене безповоротно. Щелепу хірург складав за допомогою металевих частин, ушивав і зашивав більше двох годин, зробив пластику піднебіння…

Пес виявився дуже життєлюбним і витривалим. Він досить довго перебував у клініці та стоїчно витримував усі хворобливі процедури. Реабілітація просувалася повільно. Бояр осліп на одне око. Через контузію також тимчасово оглух. Крім того, хоча щелепу йому «зібрали», він не міг самостійно ні їсти, ні пити. Поступово алабай все ж таки навчився самостійно їсти, але пити воду ніяк не виходило. Тож собаку напували з пляшечки.

Понад місяць Бояр перебував на стаціонарному лікуванні. Переніс кілька додаткових операцій, та вижив! Поступово до нього повернулася чутка, і він, нарешті, знову навчився самостійно пити. Хазяїн Бояра, коли бував у своїх «військових справах» в обласному центрі, обов’язково відвідував свого пса. А потім знову повертався на передову. Активісти «Шансу» вирішили, що до остаточного повернення Євгена з фронту та повної нашої Перемоги Бояр житиме у Запоріжжі, під опікою волонтерів.

Тайсон: чотирилапий фронтовий побратим

Наприкінці квітня до стаціонару клініки «Бест» з фронту з-під Оріхова привезли пораненого четвероного бійця – собаку на прізвисько Тайсон. Це було друге серйозне поранення пса.

Солдати розповіли, що пес добровільно прийшов до них на передову, залишився на фронті та вже врятував життя багатьом бійцям. Про нього ледь не легенди ходять:
«Пес живе разом із воїнами ЗСУ на лінії фронту в Запорізькій області. Він не боїться гучних звуків, пострілів та вибухів. Ніколи не тікає під час обстрілів, сидить разом із солдатами. Тайсон має унікальну здатність – хвилин за 20 до обстрілу він попереджає про це бійців, причому навіть показує напрямок, звідки слід чекати на «прильоти». І наші хлопці встигають підготуватися, перейти до укриття. Бійці вважають Тайсона своїм побратимом та талісманом. Кажуть, що між солдатами навіть є негласний договір – у разі чого першим рятувати саме Тайсона, а вже потім інших бійців…»

Після першого поранення Тайсон одужав і знову повернувся на фронт. А друге поранення отримав, рятуючи своїх побратимів. Вони розповідають, що пес вискочив на покрівлю бліндажу якраз тоді, коли був «приліт» ворожих снарядів, і закрив своїм тілом бійця, прийнявши осколки на себе.

Більше місяця Тайсон провів у ветклініці «Бест», де четириногого героя взялися лікувати безкоштовно [«Шанс» доставляв лише пелюшки, корм та перев’язувальні матеріали]. Фронтові товариші кілька разів відвідували його в лікарні і суворо заборонили волонтерам прилаштовувати пса «в хороші руки» після лікування. Сказали, що з нетерпінням чекають на його повернення до частини.
Так і сталося. Безстрашний пес-боєць повернувся до своїх бойових товаришів – на фронт під Оріхів.

«Якби Бурана привезли відразу після поранення, то врятували б…»

Молодий пес на прізвисько Буран жив у селі Новоданилівка, поряд із містом Токмак. Лінія фронту проходила дуже близько – сусіднє село вже було окуповане військами росії. Господарі собаки евакуювались у Запоріжжі, на якийсь час залишивши Бурана своїм родичам, які навідріз відмовилися їхати і кидати власний будинок та господарство. А обстріли тим часом ставали дедалі інтенсивнішими. І ось на початку червня ракета розірвалася практично біля будинку. Люди, хвала Господу, не постраждали. Більшість осколків від ракети «прийняв» на себе автомобіль, що стояв у дворі. Це врятувало життя і Бурану, але він отримав важке поранення.
Ситуація ускладнилася ще й тим, що на місці, у самому селі, собаці ніхто не міг надати професійної допомоги. Хазяї пса, які на той момент вже жили у Запоріжжі, свого чотирилапого друга не покинули. З величезними труднощами вони все ж таки дісталися Новоданилівки і вивезли пораненого Бурана. Проте на евакуацію пішло п’ять днів, протягом яких поранена тварина не отримувала потрібної медичної допомоги.
Вже у Запоріжжі волонтери «Шансу» влаштували Бурана у ветклініку. Вони допомагали із забезпеченням тварини кормом та санітарними засобами, а саме лікування оплачували господарі пса.

Лікування було дуже складним. Крім наскрізної рани собака також отримав тяжку травму хребта. Нескінченні крапельниці, перев’язки, уколи, обстеження… Два дні Буран просто лежав і плакав, взагалі не підводячи голови – не їв і не пив. Слабко реагував лише тоді, коли господарі до нього приходили. Потім пес начебто став оживати, але, на жаль, у нього почалася пневмонія та некроз тканин у рані, що призвів до загального сепсису. І за вісім днів він помер.

Якби Бурана привезли відразу після поранення, то швидше за все врятували б. Але з гарячих точок вивезти когось взагалі вкрай складно, тому багато тварин гинуть.

Зверніть увагу!

“Шанс” не фінансує держава. Допомога тваринам здійснюється за рахунок пожертвувань.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ

Картки ПРИВАТБАНКУ:
5169 3600 0375 1041
4149 4393 1359 3604 Юрій Ковбаса.

Доступні всі міжнародні переклади та переклади на
валютні IB рахунки:
UA593052990000026203771984976 – долар
UA533052990000026208762976136 – євро
та через сайт міжнародних перекладів
з мінімальною комісією: https://paysend.com/ru

Отримувач – KOVBASA JURIJ
+38(050)2341280
З термінових питань дзвоніть 0970386869, 0502341280 – Юрій.

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Без огляду на війну

Next Post

Запорожцам рассказали об общих потерях врага на фронте

Светлана

Related Posts

Вчителі у прифронтових громадах отримають щомісячну доплату та підвищені зарплати
Новини Запоріжжя

Вчителі у прифронтових громадах отримають щомісячну доплату та підвищені зарплати

07/10/2025
1k
У день міста митці малювали рідне Запоріжжя та портрети запоріжців
Новини Запоріжжя

У день міста митці малювали рідне Запоріжжя та портрети запоріжців

07/10/2025
463
Запоріжців запрошують на музичну вечірку з караоке та підтримкою
Новини Запоріжжя

Запоріжців запрошують на музичну вечірку з караоке та підтримкою

07/10/2025
1k
Чи можна попередити раннє сирітство
Новини Запоріжжя

Чи можна попередити раннє сирітство

07/10/2025
463
«Пряма лінія» заступника міського голови Запоріжжя
Новини Запоріжжя

«Пряма» лінія для мешканців Запорізького району

07/10/2025
463
Next Post
Запорожцам рассказали об общих потерях врага на фронте

Запорожцам рассказали об общих потерях врага на фронте

Щоденники війни

У Гуляйполі ворожий fpv-дрон ударив по припаркованому автомобілю

В рф регіони різко збільшують виплати за контрактом на війну. Охочих вже особливо немає?

Через атаки рф знеструмлені споживачі у п’яти областях – Укренерго

МАГАТЕ: зафіксовано низку вибухів біля ЗАЕС

Сили оборони Півдня України. Оперативна інформація 07.10.2025 року.

Сили безпілотних систем. Оперативний звіт 07.10.2025 року

Важливо

Що таке гендерна чутливість і як її розвинути (перевір себе)

Електронний щит України: як інженери створюють революційний протидроновий захист

ТОП-10 страв, які легко приготувати в мультиварці

Ефірні олії: природні аромати та їх застосування

Глечики та графини: чим відрізняються і де використовувати

Щеплення перед школою: турбота, що формує імунітет на роки

Публікації

«Шоу XXL»: запорізький цирк дивує і приваблює

Як зберегти свободу слову та розвивати медіа під час війни

“Художник, що добув з війни яскраві барви гомінкого степу”

У Жовкві з’явилася скульптура роботи бердянського майстра

На Хортиці презентували унікальну світлову інсталяцію «Хроніки Сили» (фото, відео)

На Запоріжжі зоозахисники врятували вагітну собаку, яка виживала з уламком у плечі

Цікаво

Оголошено лауреатів Нобелівської премії з фізики в 2025 році

Суперповня у жовтні 2025 року: що на нас чекає в цей час

У Швеції та Норвегії розпочинається Нобелівський тиждень-2025: названі перші лавреати

Актори Вікторія Білан-Ращук та Володимир Ращук вдруге стали батьками

Якою буде погода в Запоріжжі в перші три дні тижня – прогноз синоптиків

Визначені переможці Global Teacher Prize Ukraine-2025

Календар

У Латвії заборонили нерегулярні автобусні перевезення до рф і білорусі

У Гуляйполі ворожий fpv-дрон ударив по припаркованому автомобілю

У Сирії оголосили результати виборів до парламенту

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • «Факти – ліки проти фейків» PDF архів
  • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
  • Архів PDF
  • Слово правди – наша зброя
  • Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Українська
  • Русский

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Енергодар Запоріжжя Запорізька область Мелітополь НПУ Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія запорізький напрямок кримінал новини обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
  • Україна та Світ
  • Щоденники війни
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Євроінтеграція
    • Дивовижне Запоріжжя
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Громадськість за здорове місто
  • Публікації
  • Важливо
  • Фото і відео
  • Цікаво
  • Календар
  • Інфографіка
Рекламодавцям
No Result
View All Result