На теренах Запорізькій області триває акція «Безпечне літо»

На теренах Запорізькій  області триває акція «Безпечне літо»

Відомо, що біду набагато легше попередити, аніж ліквідовувати її наслідки. Тому проведення широкомасштабної роз’яснювальної роботи з населенням аби запобігти надзвичайним подіям на воді, як взимку так і влітку є пріоритетним напрямком роботи запорізьких рятувальників. З метою недопущення трагічних випадків під час відпочинку на воді у Запорізькій області впродовж оздоровчого сезону проходить акція «Безпечне літо».

З початку 2020 року водна стихія забрала життя 26 людей (7  неповнолітніх): 23 особи потонули у місцевих водоймах, 3 – Азовському морі. Врятувати за вказаний період на водоймах області вдалося 47 людей (10 дітей): 33 – на місцевих водних об’єктах, 14 – на морі.

Особливу небезпеку для громадян становлять несанкціоновані для купання місця, які часто обирає для відпочинку місцеве населення. Слід пам’ятати, що необстежене дно та узбережжя таких об’єктів збільшують ризик травмування, а відсутність рятувальних постів практично унеможливлює шанси отримати допомогу у разі нештатної ситуації.

3 липня у всіх районах області рятувальники спільно із представниками поліції, волонтерами та журналістами провели профілактичні рейди з громадянами, аби вкотре закликати людей подбати про безпеку, перебуваючи поблизу водойм. Особливу увагу учасники акції зосередили саме на необлаштованих для купання місцях і відпочивальниках з дітьми. Так, у Запоріжжі профілактичні бесіди відбулися на пляжах острова Хортиця та інших об’єктах на річці Дніпро; у Мелітополі – на місцевих водоймах, зокрема озері Горячка, у Бердянську – на пляжах морського узбережжя.

Рятувальники надавали рекомендації стосовно поведінки на воді в екстреній ситуації: коли тонеш сам, або став свідком такої події, наголошуючи на суворій забороні купатися у необладнаних місцях та необхідності уникати травматичних забав у воді. Відпочивальникам з дітьми рятувальники нагадали про необхідність неухильного контролю за малечею.

Головне управління ДСНС України у Запорізькій області звертається до всіх мешканців та гостей Запорізького краю: дотримуйтесь правил поведінки на воді. Пам’ятайте: купатися на стихійних пляжах та у стані алкогольного сп’яніння суворо заборонено! Не перебувайте довго на сонці – це може призвести до теплового удару. Навчайте своїх дітей правилам безпеки і не залишайте малих без догляду. Давайте разом зробимо так, щоб літній відпочинок залишив тільки приємні спогади та враження!

(Visited 10 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *