Футболісти донецького «Шахтаря» провели шостий поєдинок в основній сітці Ліги чемпіонів УЄФА сезону-2024/2025.
Наступними суперниками «Шахтаря» у турнірі будуть французький «Брест» (22 січня) та німецька «Боруссія» з Дортмунда (29 січня).
Загалом на цьому етапі грають 36 команд, які проведуть по вісім матчів. Вісім найкращих клубів автоматично потраплять до плей-офф, а команди, що посіли місця з дев’ятого по 24-те, у двоматчевих протистояннях боротимуться за путівки до 1/8 фіналу.
Чемпіон України зазнав четвертої поразки в поточному розіграші Ліги чемпіонів, через що не входить до зони виходу у стадію плейоф турніру. Після шести турів Ліги чемпіонів у “Шахтаря” лише чотири очки, а Баварія набрала вже 12 балів.
У вівторок у Гельзенкірхені донецький «Шахтар» проводив свій шостий матч у Лізі чемпіонів, яка розігрується в оновленому форматі.
У попередніх поєдинках гірники зіграли внічию з «Болоньєю» (0:0), поступилися «Аталанті» (0:3) та «Арсеналу» (0:1), обіграли «Янг Бойз» (2:1) і програли ПСВ (2:3).
Перший тайм матчу вийшов дуже яскравим. Уже на 5-й хвилині донеччани відкрили рахунок. Зубков виконав розрізну передачу на хід Кевіну, і той влучно пробив у дальній кут — 1:0. Однак за шість хвилин баварці відігралися. Лаймер підібрав м’яч у штрафному майданчику «Шахтаря» та сильно пробив під поперечину з правого флангу атаки.
Фото: fcbayern.com
На 44-й хвилині номінальні господарі мали чудовий шанс знову вийти вперед, але Судаков не зміг скористатися відмінною передачею Кевіна. І відразу ж прийшла розплата. За хвилину Мюллер із центру штрафного пробив у протихід Різнику — 1:2.
Getty Images/Global Images Ukraine
Другий тайм почався з двох моментів «Шахтаря». Спочатку класно пробив із меж штрафного Лассіна Траоре, однак влучив у захисника. А ще за хвилину Бондарю якоїсь миті не вистачило, щоб випередити Мюллера біля лінії воріт. Однак потім ініціатива знову перейшла до гостей, і на 70-й хвилині вони отримали право на пенальті, який без проблем реалізував Олісе.
А під саму завісу Мусіала краще за всіх розібрався у штрафному майданчику гірників, а вже в компенсований час дубль оформив Олісе.
Getty Images/Global Images Ukraine. Маріно Пушич
Отже, 1:5 — поразка підопічних Маріно Пушича.
Ліга чемпіонів-2024/2025. Основний раунд
«Шахтар» (Україна) — «Баварія» (Німеччина) — 1:5 (1:2)
Голи: Кевін (5) — Лаймер (11), Мюллер (45), Олісе (70, з пенальті, 90+3), Мусіала (87).
«Шахтар»: Різник, Грам, Матвієнко, Бондар, Конопля, Марлон (Криськів, 46), Кевін (Егіналду, 77), Судаков, Бондаренко (Педріньйо, 77), Зубков (Невертон, 83), Сікан (Траоре, 46).
«Баварія» Перец, Геррейру (Боєй, 65), Кім Мін Чже (Даєр, 88), Упамекано, Лаймер (Асну, 88), Кімміх, Горецка, Сане (Тель, 65), Олісе, Мусіала, Мюллер (Ібрагімович, 88).
Арбітр: Халіл Мелер (Туреччина).
Попереджені: Криськів (55), Траоре (82) — Сане (7), Горецка (82).
10 грудня. Гельзенкірхен. Стадіон «Арена АуфШальке».
Турнірна таблиця
10.12.2024
«Шахтар» — «Баварія» — 1:5
22.01.2025
«Шахтар» — «Брест» (19:45)
29.01.2025
«Боруссія» Д — «Шахтар» (22:00)
https://uaf.ua/article/52997