Невеличка пташина ремез звичайний населяє заплавні листяні ліси, береги повільних річок, водосховищ, ставки з заростями верб, очерету, з порослю берези та вільхи… Живе у Запоріжжі – біля Дніпра та маденьких річок, принаймні помітили її хатку-люльку на березі Верхньої Хортиці.
Розміром птах менший горобця, важить 8-11 грамів, як повідомляє Вікіпедія. Пташку навіть помітити важко, така вона маленька та прудка. Живиться комахами, павуками, а в якості доповнення – насінням.
Гніздо ремез будує у вигляді рукавички з бічним входом у вигляді трубки – разом самиця та самець. Плетуть його з травинок, пухнастим його робить пух тополі та очерету.
Цьогорічне, помічене на березі Дніпра, – з очерету, бо тополя ще не цвіте.
На будівництво загалом витрачається близько 3-4 тижнів. Повну кладку із 6-8 білих яєць насиджує тільки самка, протягом 13-14 діб. Пташенята залишаються в гнізді 2-3 тижні. Після вильоту з гнізда пташенята тримаються з самкою 1-2 тижні, а потім виводок розпадається, формуються зграйки і починаються кочівлі.
А гніздо, покинуте родиною, вже непотрібне. Тож, воно стає здобиччю краєзнавців та дослідників природи. Оця колекція зібрана Юрієм Віліновим та Сергієм Шишковим.
Підготувала Інеса АТАМАНЧУК, фото авторки та з відкритих Інтернет-джерел