Україна розглядає можливість внесення змін у будівництво Канівської гідроакумулюючої електростанції (ГАЕС), зокрема, планується перемістити її під землю.
Про це повідомив в інтерв’ю LIGA.net генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.
“Ми вносимо зміни у проєкт будівництва Канівської ГАЕС. Вона має бути недосяжною для ворога. Тому є плани збудувати її під землею”, – зазначив Сирота.
Гендиректор Укргідроенерго підкреслив, що зараз найбільші виклики для енергетиків полягають у швидкому відновленні інфраструктури, захисті об’єктів і розробці довгострокових стратегій.
“Маємо будувати таку інфраструктуру, щоб вона була стійка”, – підсумував Сирота.
Деталі
- Перша спроба побудувати Канівську ГАЕС на 3600 МВт відбулася у 1980-х роках, але з того часу проєкт неодноразово зупиняли і змінювали. Новий проєкт передбачає будівництво станції на 1000 МВт.
- У зв’язку з російськими ракетними атаками «Укргідроенерго» оновило проєкт будівництва: станцію вирішили заховати «під бетон» за прикладом створення енергооб’єктів у Південній Кореї.
- Над проєктом будівництва «Укргідроенерго» працює з іноземними інвесторами, урядом Канади, ЄБРР і Світовим банком.
- Очікувана вартість будівництва – в діапазоні $1,5–2 млрд. Точної суми поки що немає, але вартісні показники приблизно однакові у світі: будівництво одного кіловата гідроакумулюючої станції в Європі коштує близько $2000. Ціна може коливатися залежно від умов розташування та технічних рішень, підкреслив Сирота.