Кандидат у мери Києва вноситиме більшу заставу, ніж кандидат у Президенти

Застава для кандидатів у місцеві ради зросла майже в 40 разів у порівнянні із місцевою кампанією 2015 року.

 

Джерело: громадський рух “ЧЕСНО

(www.chesno.org/post/3770/?fbclid=IwAR0crqBn1NS6xHMa2Yq2Wy0ZZ2ujx298BSE8ZDSf-B4QoI1MXojuHmZ41A0)

Дослівно: “Розрахунки на основі формули із Виборчого кодексу України свідчать, що розмір застави для кандидата у міські голови облцентру чи великого міста від 90 тисяч виборців буде становити щонайменше 170 тисяч гривень (Ужгород).

https://img.pravda.com/images/doc/0/6/061692d-image2.jpg

Рекордною буде застава для кандидатів у міські голови Києва — понад 4 мільйони гривень.

Нова формула у Виборчому кодексі піднімає розмір застави і для кандидатів в президенти, але лише до 3 мільйонів гривень. Фактично, позмагатися за крісло міського голови Києва обійдеться дорожче, аніж за крісло президента”.

Деталі: У 2015 році кандидат у міські голови Києва мав заплатити за участь у виборах всього 104 тисячі гривень. Застава для кандидата в міські голови Львова у 2015 році становила 28 тисяч гривень, у цьому році – 1 мільйон 77 тисяч гривень.

Відзначається, що така формула застосовується лише для міст обласного значення та міст, у яких зареєстровано від 90 тисяч виборців і більше. Загалом, під такі критерії в масштабах країни підпадає 30 міст (міста під окупацією в даних не враховано).

https://img.pravda.com/images/doc/1/5/1503aec-image1-tnrghuf.jpg

Таким чином партіям, які висуватимуть своїх кандидатів у міські голови у всіх цих 30 містах, лише на заставу потрібно буде викласти понад 20 мільйонів гривень. Ще 20 мільйонів партії доведеться витратити на реєстрацію виборчих списків на виборах депутатів до міських рад.

https://img.pravda.com/images/doc/2/0/20e78f7-image3.jpg

Формула розрахунку застави для кандидатів у міські голови і для реєстрації партійних списків ідентична і залежить від кількості зареєстрованих у місті виборців та від розміру мінімальної заробітної плати. Тобто, партії, що у Києві змагатиметься і за посаду міського голови, і за депутатські крісла, доведеться одноразово викласти понад 8 мільйонів гривень.

https://img.pravda.com/images/doc/2/e/2e76b79-image4.jpg

Ці гроші повернуться партії лише за умови, якщо їхній кандидат в мери у першому турі виграє вибори, або ж потрапить до 2 туру. В іншому випадку застава перераховується до державного бюджету. Так само відбувається і з партіями: якщо вона виграє вибори і візьме участь у розподілі мандатів у міській раді, то застава їй повернеться. В протилежному випадку гроші також перераховуються до держбюджету.

У десятки разів також зростає і “вартість” реєстрації списку кандидатів до обласних рад.

www.pravda.com.ua/news/2020/01/15/7237436/

(Visited 6 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *