Як Україна витратила мільйон євро, наданих ЄС, на розвиток відновлюваних джерел енергії

Як Україна витратила мільйон євро, наданих ЄС, на розвиток відновлюваних джерел енергії

Відбулася онлайн-конференція, присвячена завершенню проєкту Твінінг «Розвиток відновлюваних джерел енергії в Україні», профінансованого Європейським Союзом. Грант на реалізацію проекту становив 1 мільйон євро, строк реалізації – 1,5 рік. Основною темою зустрічі стала “Європейська зелена угода як рушій енергетичного переходу”. Про це повідомляє прес-служба Представництва Євросоюзу в Україні.

Європейська зелена угода Європейської Комісії має на меті запобігти змінам клімату шляхом скорочення викидів СО2 до 2050 року. Ця політика охоплює багато різних секторів, включаючи енергетику, будівництво, біорізноманіття та транспорт.

Представники Єврокомісії, Держенергоефективності, установ Австрії та Італії висловили свої погляди та позиції щодо наслідків та викликів, які ставить Європейська зелена угода перед Україною та державами-членами ЄС, а також щодо економічних переваг відновлюваної енергетики.

Також представники австрійсько-італійського консорціуму разом із Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності) представили ключові результати проєкту Твінінг.

Спільні зусилля були зосереджені на вдосконаленні нормативно-правової бази для розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Протягом півтора року реалізації проєкту виконано наступні завдання:

 • розробка пропозицій щодо вдосконалення та впровадження системи гарантій походження електроенергії та розкриття інформації;
 • надання рекомендацій щодо впровадження критеріїв сталості для біопалива;
 • надання допомоги у підготовці нового національного плану дій щодо відновлюваної енергетики у частині заходів та цілей щодо розвитку відновлюваних джерел енергії до 2030 року, а також ознайомлення зі структурою нового інтегрованого національного плану з енергетики та клімату;
 • надання рекомендацій щодо покращення збору статистичних даних у сфері відновлюваної енергетики;
 • розробка інформаційних брошур щодо різних технологій відновлюваних джерел енергії для громадян України;
 • організація серії відкритих семінарів для зацікавлених сторін;
 • проведення цілого ряду тренінгів для співробітників Держенергоефективності в Україні, Австрії та онлайн.
 • “Набутий досвід допоможе Україні зменшити енергетичну залежність та розвивати сталу економіку. Ми хотіли б подякувати Європейському Союзу та сподіваємось на його подальшу підтримку України”, – прокоментував заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

  Довідкова інформація

  Проект Твінінг «Розвиток відновлюваної енергетики в Україні» виконували австрійський енергетичний регулятор E-Contol, Енергетичне агентство Австрії, Агентство екології Австрії, Міністерство сталого розвитку та туризму Австрії та італійський дослідницький інститут EURAC Research у партнерстві з Держенергоефективності.

  Твінінг є інструментом Європейського Союзу для інституційної співпраці між установами держав-членів ЄС та державними установами в країні-бенефіціарі. Проєкти Твінінг ґрунтуються на рівноправному підході, який об’єднує досвід та знання з держав-членів ЄС та країн-бенефіціарів.

  (Visited 131 times, 1 visits today)
  Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *