Як обиратимуть директорів шкіл за новим Законом "Про повну загальну середню освіту"

Як обиратимуть директорів шкіл за новим Законом "Про повну загальну середню освіту"

У прийнятому нещодавно новому Законі України «Про повну загальну середню освіту» окреслено нові підходи до призначення директорів шкіл.

Згідно з Законом «Про освіту», директор може займати свою посаду не більше двох термінів по шість років поспіль в одному закладі. Однак щоб ця змінність влади давала позитивні наслідки для розвитку закладу, мають діяти прозорі та чесні механізми виборів директорів.

З урахуванням пілотування різних видів конкурсного відбору директорів Закон встановлює, що колектив школи та батьки відіграватимуть дорадчу роль під час виборів, але сам конкурс проводитиме незалежна комісія. Також обов’язковою є відеотрансляція та відеофіксація відбору. Це має мінімізувати використання адмінресурсу директором, а також вплив виборів на навчальний процес.

Закон також передбачає, що в межах конкурсу директор обов’язково повинен буде представити стратегічний план розвитку закладу.

При цьому до 1 липня 2020 року директори шкіл, які перебувають на безстрокових трудових угодах, будуть в обов’язковому порядку переведені на строкові трудові угоди на шість років [на один рік – для директорів, які отримують пенсію за віком] з наступною можливістю брати участь у конкурсі.

 

(Visited 360 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *