Європейська Комісія запропонувала новий пакет макрофінансової допомоги (МФД) для України на суму 1 млрд євро. Це перша частина виняткового пакету макрофінансової допомоги обсягом до 9 млрд євро, оголошеного Комісією 18 травня 2022 року і схваленого Європейською Радою 23-24 червня 2022 року. Про це повідомляє пресслужба Представництва ЄС в Україні.
Ця пропозиція – частина надзвичайних зусиль Європейського Союзу спільно з міжнародним співтовариством допомогти Україні у задоволені невідкладних фінансових потреб після початку неспровокованої та невиправданої агресії з боку росії. Ця допомога доповнить вже надану ЄС підтримку, у тому числі екстрену позику макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро, виплачену в першій половині року.
Разом обидва напрямки програми доведуть загальну підтримку України у вигляді МФД від початку війни до 2,2 млрд євро і можуть досягти 10 млрд євро, коли пакет надзвичайної допомоги Україні почне діяти у повному обсязі.
Пропозиція передбачає надання коштів МФД Україні у вигляді довгострокових позик на пільгових умовах. Допомога сприятиме макроекономічній стабільності та загальній стійкості України на тлі військової агресії росії та пов’язаних з нею економічних викликів. На знак солідарності бюджет ЄС покриє відсотки за цією позикою. Як і у випадку з усіма попередніми позиками макрофінансової допомоги, Комісія запозичить кошти на міжнародних ринках капіталу і перекаже їх Україні на тих же умовах. 70% суми цієї позики для України буде забезпечено бюджетом ЄС.
Європейська Комісія оперативно виплатить 1 млрд євро Україні одразу після схвалення Європейським Парламентом і Радою сьогоднішньої пропозиції і підписання відповідного Меморандуму про взаєморозуміння та Угоди про надання позики з Українською Стороною.
Ця фінансова допомога доповнює безпрецедентну підтримку, надану ЄС станом на сьогодні, зокрема у вигляді гуманітарної допомоги, допомоги розвитку та забезпечення потреб оборони, призупинення дії всіх ввізних мит на експорт продукції з України строком на один рік та іншого вияву нашої солідарності, як, наприклад, усунення обмежень на транспортних коридорах для здійснення експорту, зокрема і зерна.