Євген Капінус: “Особлива увага – покращенню якості обслуговування громадян”

Нещодавно в Запоріжжі побував голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус, який взяв участь в розширеному засіданні колегії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області. На засіданні були розглянуті підсумки роботи у 2018 році та виконання державних рішень, спрямованих на забезпечення своєчасного призначення, перерахунку та здійснення пенсійних виплат, якісного обслуговування громадян, мобілізації коштів до бюджету Пенсійного фонду та їх раціонального використання.

Cтан пенсійного забезпечення в області та підсумки роботи у 2018 р.

Зусилля управлінь Фонду в області у 2018 році  були зосереджені на виконанні завдань, визначених Стратегією модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року та основними пріоритетами його діяльності.

Основним результатом роботи управлінь Пенсійного фонду стало своєчасне призначення (перерахунки) та фінансування пенсійних виплат. На виплату пенсій 541,4 тисячам запорізьких пенсіонерів протягом 2018 року було спрямовано майже 18 млрд. грн., що на 3,5 мільярда більше, ніж у 2017 році.

Протягом 2018 року управліннями Пенсійного фонду України в області призначено майже 16 тис. нових пенсій, проведено 6 масових  перерахунків, під час яких збільшено майже 656 тис. пенсій, 375 особам призначено пенсії за особливі заслуги перед Україною. В цілому, по області середній розмір пенсії за рік зріс на 123 грн. (4,6 %) і станом на 1 січня 2019 року склав 2808 грн. (для порівняння: середній розмір пенсії по Україні – 2645,66 грн.).

На сьогодні 106,8 тис. пенсіонерів (19,7 %) продовжують працювати, середній розмір їх пенсійних виплат складає 2809,34 грн.

 

Мобілізація коштів до ПФУ

За 2018 рік до бюджету Фонду надійшло власних коштів, з урахуванням частки єдиного внеску, розподіленої на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, понад 6,6 млрд. грн., що на 1,3 млрд. грн. або на чверть більше, ніж у 2017 році. Перевищено планові показники надходжень коштів, які адмініструються органами Пенсійного фонду, темп росту до попереднього року склав 18,4 % (залучено 564,3 млн. грн., 100,9 % до завдання).

У 2018 році на 13,0 % (на 1,0 млн. грн.) збільшились надходження від позовної роботи, на 43 % – від заходів примусового стягнення боргів, якими повністю охоплена заборгованість економічно активних боржників. На рахунки управлінь від позовної роботи та заходів ДВС за минулий рік надійшло             14,9 млн. грн., що на 24,0 % більше, ніж у  2017 році. У три рази збільшились надходження від підприємств – банкрутів, надійшло протягом минулого року    4,1 млн. грн.

На виконання розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 30.01.2018 р. № 43 «Про погашення заборгованості до бюджету Пенсійного фонду України економічно-активними платниками» в області відпрацьовано питання укладання графіків погашення боргів з боржниками та контроль за їх виконанням, до бюджету Фонду залучено 17,8 млн. грн.

 

Легалізація та підвищення рівня оплати праці

В межах своєї компетенції органи Фонду сприяють легалізації заробітної плати та детінізації зайнятості населення. Завдяки спільній роботі з органами Державної фіскальної служби, Державної служби з питань праці протягом        2018 року легалізовано працю 10,8 тисячі працівників, до бюджету Фонду додатково мобілізовано 8,2 млн. грн. єдиного внеску, що в 2 рази більше ніж у 2017 році.

Значно скорочено  кількість осіб, які отримують заробітну плату менше мінімальної до попереднього року на 3,1 тисячі або на 37,2 %. Чисельність керівників, які нараховували собі заробітну плату менше мінімального розміру зменшилась на 215 осіб або на  59,4 %.

 

Обслуговування громадян

В усіх об’єднаних управліннях ведеться щоденний прийом громадян,         де протягом січня – грудня 2018 року надано понад 520 тис. консультацій, послуг та роз’яснень. Триває залучення громадян області до дистанційного отримання пенсійних послуг.

Також активно впроваджуються сучасні форми обслуговування громадян    в об’єднаних територіальних громадах області. Протягом 2018 року                       на 60 віддалених робочих місцях спеціалістами органів Фонду надано понад      2,2 тис. консультацій та роз’яснень.

 

Інформаційно-роз’яснювальна робота

Управління Пенсійного фонду в області протягом 2018 року забезпечували інформаційну відкритість, постійно вдосконалювали форми надання роз’яснень різним категоріям громадян.

Основну увагу було зосереджено на доведенні до громадськості регіону суті реформування пенсійної системи, легалізації заробітної плати та трудових відносин, наданні пенсійних послуг в об’єднаних територіальних громадах, перевагах оформлення електронного пенсійного посвідчення, використання новітніх сервісів Пенсійного фонду України.

Здійснювався інформаційний супровід роботи управлінь щодо наповнення бюджету Фонду, призначення (перерахунків) та фінансування пенсійних виплат, захисту прав застрахованих осіб.

Забезпечено розміщення відео-матеріалів/інформаційних довідників в місцях, де здійснюється обслуговування громадян, у соціальній мережі Facebook.

 

На завершення засідання колегії Голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус поінформував, що пріоритетним завданням на сьогодні є проведення перерахунку пенсій цивільним пенсіонерам з 1 березня, яке відбудеться своєчасно та в автоматичному режимі. Також Євген Валерійович зазначив, що в 2019 році приділяється особлива увага покращенню якості обслуговування громадян, до того ж сучасні єдині стандарти сервісу будуть імплементовані в усіх відділах обслуговування та на віддалених робочих місцях, завдяки цьому громадяни області незалежно від їх місця проживання зможуть отримувати якісні послуги.

 

Головне управління

    Пенсійного фонду України

    в Запорізькій області

 

(Visited 30 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *