Рада Європейського Союзу ухвалила рішення щодо запровадження нового пакету економічних та індивідуальних санкцій проти Росії. Про це повідомляється на порталі “Східне партнерство”
Цей пакет є відповіддю на ескалацію і продовження протиправної війни Росії проти України, зокрема через незаконну анексію територій України на підставі фіктивних «референдумів», мобілізацію додаткових військ та відкриті ядерні погрози.
Цей пакет запроваджує нові обмеження на імпорт до ЄС на суму 7 млрд євро. Це включає, наприклад, заборону на ввезення російських виробів зі сталі та їхніх напівфабрикатів, виробничого обладнання і приладів, транспортних засобів, пластмаси, текстилю, взуття, шкіри, кераміки, деяких хімічних продуктів і незолотих ювелірних виробів.
Крім цього, санкції позбавляють російську армію та її постачальників специфічних товарів і обладнання, необхідних для ведення війни на території України. Це стосується заборони експорту вугілля, в тому числі коксівного, а також специфічних електронних складових, технічних товарів, що використовуються в авіаційній галузі, хімічних речовин.
До списку було додано заборону на експорт стрілецької зброї та інших товарів відповідно до Регламенту про запобігання катуванню.
Пакет санкцій закладає основи для впровадження ліміту цін на транспортування російської нафти морським шляхом до третіх країн, а також запроваджує обмеження щодо морського перевезення сирої нафти й нафтопродуктів до третіх країн. Це сприятиме подальшому скороченню доходів Росії, зберігаючи стабільні світові енергетичні ринки. Обмеження наберуть чинності з 5 грудня 2022 року для нафти й 5 лютого 2023 року для нафтопродуктів.
Крім цього, ще більше людей і компаній потрапили під санкції. Це стосується осіб, причетних до російської окупації, незаконної анексії та фіктивних «референдумів» на окупованих територіях у Донецькій, Запорізькій, Луганській і Херсонській областях. Списки включають фізичних осіб та організації, що працюють в оборонному секторі або поширюють дезінформацію, а також компанії, які підтримують російські збройні сили.
Накладені санкції забороняють громадянам ЄС обіймати посади в керівних органах російських державних підприємств.
Восьмий пакет також посилює існуючі обмеження на криптоактиви через заборону всіх гаманців, рахунків або депозитарних послуг росіянам. Крім цього, було збільшено список послуг, які не можна надавати уряду Росії або компаніями, що засновані чи діють в Росії. Тепер обмеження охоплюють IT- та юридичні консультації, а також архітектурні й інженерні послуги.