ЄС очікує на негайне та всеохопне розслідування порушень прав людини на окупованих територіях України

ЄС очікує на негайне та всеохопне розслідування порушень прав людини на окупованих територіях України

Останній звіт Управління Верховного комісара ООН з прав людини (OHCHR) підтверджує, що на сході України й досі тривають свавільні затримання, катування та жорстоке поводження з ув’язненими внаслідок конфлікту. Усі сторони повинні поважати свої зобов’язання в рамках міжнародного права з прав людини та міжнародного гуманітарного права. На цьому наголошує Представництво ЄС в Україні.

Зокрема, звіт Управління Верховного комісара ООН з прав людини визначив і підтвердив систематичні свавільні затримання, що часто полягають у насильницьких зникненнях, катуваннях і жорстокому поводженні із ув’язненими внаслідок конфлікту, що відбуваються у так званих «Луганській Народній Республіці» та «Донецькій Народній Республіці». Ці практики та безкарність винних у злочинах мають припинитися. Свідчення звільнених ув’язнених для звіту Управління Верховного комісара ООН з прав людини про умови, в яких їх тримали, шокують. ЄС очікує на негайне та всеохопне розслідування цих порушень.

Окрім того, незалежні міжнародні спостерігачі — Міжнародний комітет Червоного Хреста та Управління Верховного комісара ООН з прав людини — повинні отримати повний і безумовний доступ до всіх ув’язнених та місць тримання під вартою.

У цьому контексті Євросоюз очікує, що Росія застосує свій значний вплив на збройні формування, які вона підтримує, задля досягнення сталого і мирного політичного розв’язання конфлікту на сході України.

Євросоюз вкотре підтверджує свою повну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах кордонів, визнаних міжнародною спільнотою.

 

(Visited 47 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *