Завжди приємно, коли мистецька подія не гайне, як легкий вітерець, а залишає в усіх її учасників глибоке враження, і післясмак від неї чудовий і тривалий, як у доброго вина.
«Арт-вихідні»* на Хортиці, у рамках яких відбувся ще й Бізнес-Форум, стали саме такою подією, про яку нещодавно відгукнувся на своїй сторінці у Фейсбуці знаний український художник Матвій Вайсберг
“Кілька днів пройшло з завершення Форуму в Запоріжжі. Це був прекрасний і незабутній захід, сповнений подій, обміна думками, виставками, мандрівками і мистецькими заходами. Хотілось би, щоб це продовжувалося ще і ще… До зустрічі в Запоріжжі!”
Нагадаємо, що пан Матвій за останній час побував у нашому місті тричі.
У серпні минулого року він відвідав «Мистецький Форум».
У лютому був особисто присутній на відкритті своєї знакової виставки «Стіна» в галереї «Мистецького простору» готельного комплексу «Інтурист».
А наприкінці травня митець в рамках «Арт-вихідних» встиг багато чого зробити:)))
- Модерував презентацію проєктів відомого митця Олекси Манна;
- підтримав відкриття персональної виставки «КРАЙ» Олени Придувалової (її до 24 червня можна побачити у згаданому «Мистецькому просторі» готелю «Інтурист»);
- взяв участь у панельній дискусії щодо взаємодії культурних проєктів і бізнесу;
- дав майстер-класи з монотипії усім бажаючим.
Серед “учнів” були і знані запорізькі митці, і багато молоді – студенти ЗНУ та інших вишів, підлітки й діти, що прийшли на «Арт-вихідні» зі своїми батьками – зацікавленими культурою айтішниками, лікарями, вчителями, інженерами, держслужбовцями, бізнесменами. Зокрема, цим видом графіки зацікавилися обидві доньки та син партнера “Мистецького простору”, мецената Анатолія Постола.)))
Для майстер-класу (відео можна подивитися тут) художник обрав монотипію з кількох причин.
“За дві години неможливо навчити малювати олією чи аквареллю – для цього потрібно місяцями займатися хоча б тричі на тиждень, а краще кожного дня), – розповів «МИГу» Матвій Вайсберг. – А ось дати уявлення про створення монотипії за цей час можна, і для цього потрібно мінімум інструментів – скло, фарба, валик, олівець та лист паперу.
Сама техніка монотипії дуже цікава, у ній присутня випадковість, що надає чарівності відбитку навіть найпростішого малюнку. Майстер, звичайно, може керувати цим процесом, а для людей цікава саме непередбачуваність, несподіваність кінцевого результату”.
Художник у прохолодному повітрі не зауважив на підступне сонце, і воно спекло йому під час кількох годин майстер-класів обличчя та руки. Але враження від спілкування із запоріжцями, особливо юними, у нього залишилися прекрасні.
“Діти усі класні! Так приємно було спостерігати, як вони бавилися! У них є така свобода творчості, яку дорослим доводиться здобувати роками. І я з ними не сюсюкав, а розмовляв на рівних.
Цікаво було спілкуватися з підлітками, які спочатку були налаштовані скептично, а у процесі починали відчувати, що заняття живописом чи графікою – величезна радість і щастя. Я цим щастям з ними трошки поділився, і кілька дітей щиро зацікавилися технікою монотипії.
Звичайно, приємно було, коли підходили старші, мабуть, студенти, і питали: “Ви Матвій Вайсберг? Круто! Ми про вас читали…” Починається бесіда, і стає зрозумілим, що вони не байдужі до мистецтва, культури…
Такі зустрічі підзаряджають мою внутрішню «батарею», – не все так погано!”
Пан Матвій висловив величезну вдячність всім, хто інспірував і організовував «Арт-вихідні» на Хортиці, які він назвав “без перебільшення значною освітньою і мистецькою подією” – Тетяні Орловій, Максиму Ванату, Ігорю і Владу Савченкам, Юрію Щукліну, Павлу Деркачу, Валерію Моісеєнко, Анатолію Постолу, і всім, всім, всім причетним.
Зі свого боку, завжди раді вітати митця на Запоріжжі!
Ганна ЧУПРИНА, фото із соцмереж
* “Арт-вихідні” на Хортиці 22-23 травня організовані платформою “Мистецький простір”