Програма «House of Europe» мобілізувала 1,5 млн євро на допомогу митцям, культурним діячам, лікарям, освітянам, підприємцям, журналістам і лідерам молодіжних організацій, які постраждали від російської агресії проти України. Про це повідомляється на сайті Східного партнерства.
Із 24 лютого 2022 року програма перенаправила своє фінансування на сім сфер екстреної підтримки, зосередившись на вирішенні проблем воєнного часу.
Крім того, «House of Europe» зібрала та проінформувала про сотні можливостей: стипендії й житло для працівників культури, науковців і студентів, екстрена підтримка неурядових організацій, працівників ЗМІ й підприємців та інше. Програма також надала індивідуальну підтримку українським професіоналам і дозволила своїм грантоотримувачам перенаправити фінансування на потреби під час війни.
Новий пакет екстреної допомоги включає:
- 28 музеїв у Львівській, Одеській, Київській, Донецькій, Луганській, Сумській та Миколаївській областях отримали 146 359 євро на захист експонатів.
- 10 громадських ініціатив отримали фінансування на документування військових злочинів, підтримку вчителів з Маріуполя, проведення дитячого кінофестивалю, тренінги для вагітних про те, як народжувати в бомбосховищах тощо.
- 13 культурних організацій, які перетворилися на притулки для переселенців, отримали фінансування від програми.
- 150 членів спільноти випускників «House of Europe» отримали стипендію в розмірі 1 тис. євро для відновлення професійної діяльності, а також на проживання, харчування, ліки та паливо.
- Представники громадянського суспільства й партнери програми, які займаються волонтерством, евакуацією громадян, охороною культурної спадщини та іншими рятувальними операціями по Україні, отримали 75 комплектів захисних і медичних аптечок.
- Професіоналам та організаціям, які виграли грант «House of Europe», але не витратили його, програма запропонувала перенаправити кошти на екстрені потреби українців і протистояння російській агресії.
«House of Europe» також пропонує українським організаціям інфраструктурні гранти до 15 тисяч євро в рамках відкритого конкурсу на відновлення діяльності.
У липні 2022 року в рамках «House of Europe» відбудеться третій онлайн-хакатон «Hatathon», який об’єднає культурних та ІТ-експертів для пошуку стартап-рішень у культурній і креативній індустрії та за її межами.
«House of Europe» – це фінансована ЄС програма, яка сприяє професійному і творчому обміну між українцями та їхніми колегами в країнах Європейського Союзу й Великобританії. Програма охоплює різні професійні сфери: культура і креативні індустрії, освіта, охорона здоров’я, соціальне підприємництво, медіа та молодь.