Подарункові видання відрізняються від звичайних книг високохудожнім оформленням, бо розраховані не лише на читання, а й на естетичне захоплення аудиторії. Перш ніж потрапити на полиці магазинів, цей шедевр потребує кропіткої та вдумливої роботи майстрів, а також таланту й великого натхнення. Тому, навіть незалежно від змісту й імені автора, кожна така книга — особливий подарунок на день народження, ювілей і з будь-якої іншої нагоди.
Категорії подарункових книг
Безперечно, тематика та зміст — вагомі складові популярності кожної книги, і подарункова література — не виняток. У такому форматі друкують переважно окремі категорії книг, які точно матимуть попит протягом довгого часу, зокрема такі:
- світова художня класика;
- духовна література;
- філософські трактати;
- історія та культура;
- словники;
- подарункові книги про зброю, нагороди;
- мистецтво;
- біографії та історії успіху відомих людей — політиків, акторів тощо;
- спеціалізована й наукова література;
- книги із психології та саморозвитку;
- видання з менеджменту й лідерства;
- новинки та твори-бестселери різних літературних напрямів.
Зазвичай це книги українською, хоча є також іншомовні видання для любителів читати в оригіналі. Серед такого різноманіття існує ризик розгубитися, але, доклавши трохи зусиль, ви зможете купити цікаві книги на будь-який смак.
Особливості виготовлення подарункових видань
Елітна книга на подарунок має багато особливостей, основні з яких — це якісні дорогі матеріали й ексклюзивний декор. Її виготовляють на новітньому поліграфічному обладнанні із застосуванням елементів ручної роботи, бо деякі технологічні процеси дуже складно чи навіть неможливо автоматизувати (окремі види інкрустацій та тиснень, виготовлення надміцних корінців). Майстер також розробляє дизайн-проєкт, складає листи у блоки, працює зі шкірою.
Такі ексклюзивні книги друкують на спеціальному папері, а для палітурки використовують тканини (шовк, парчу, оксамит), натуральну та штучну шкіру. Шкіряний футляр укріплюють металевими куточками і вставками. Книга має бути міцною, щоб зберігати гарний вигляд навіть після багаторазового читання протягом довгих років. Для зручності користування додають тканинну закладку.
Додатковим оздобленням може бути суперобкладинка, розписний обріз, об’ємне й барельєфне тиснення кольоровою фольгою. Колекційні книги на подарунок інкрустують золотом, сріблом і коштовним камінням, що підкреслює елітний статус. Їх виготовляють обмеженим накладом, тому такі видання швидко стають раритетними.
Індивідуальний підхід та унікальне виконання роблять колекційні книги витвором мистецтва, вартість якого зростатиме із часом, і надають їм особливої енергетики. Найчастіше ці книги великоформатні, з яскравими ілюстраціями. В Україні купити книгу такого плану можна не в кожній книгарні, а лише у спеціалізованих магазинах елітних подарунків, локація яких — переважно Київ.