Пропонуємо познайомитися з добіркою новин про європейську допомогу Україні в галузях освіти, культури, енергетики, медицини
- Європейський фонд освіти (ЄФО) оголошує конкурс історій щодо розвитку навичок у сфері «зеленого» переходу. На участь у конкурсі необхідно подати історії успіху, що демонструють, як політики і практики у сфері освіти та зайнятості можуть зробити свій внесок у розвиток екологічних і справедливих економік та суспільств. Переможці отримають нагороду Green Skills Award 2023 та комунікаційну підтримку.
- Понад 2000 українських пацієнтів переведено для отримання спеціалізованої допомоги до лікарень по всій Європі через Механізм цивільного захисту ЄС. Пацієнти були направлені в лікарні 20 країн Європи. Евакуація здійснюється за підтримки EU Medevac Hub у Жешуві, де пацієнти отримують цілодобову медичну допомогу. Хаб слугує транспортним центром для пацієнтів, яких привезли з України до Польщі наземним транспортом. З нього пацієнтів транспортують до лікарень по всій Європі.
- Європейська Комісія надала Україні другий транш макроофінансової допомоги обсягом 1,5 мільярда євро в межах пакету макрофінансової допомоги «Плюс» обсягом до 18 мільярдів євро. Ця підтримка допоможе Україні продовжувати виплачувати зарплати та пенсії, а також підтримувати діяльність основних державних секторів, зокрема лікарень, шкіл, житла для переміщених осіб. Це також дозволить Україні забезпечити макроекономічну стабільність та відновити критично важливу інфраструктуру, зруйновану Росією в ході її загарбницької війни, а саме енергетичну інфраструктуру, системи водопостачання, транспортні мережі, дороги та мости.
- Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства щодо посилення співпраці у відбудові енергетичного сектору України. Мета полягає в реконструкції та розвитку зеленої післявоєнної економіки, а також у відродженні сектору відновлюваної енергетики в Україні. Окрім цього, зусилля націлені на розвиток інфраструктури в рамках процесу TEN-E та сприяння судовим позовам проти РФ щодо відшкодування збитків енергетичному сектору.
- Представництво ЄС в Україні розпочало кампанію, яка фокусуватиметься на двох основних напрямах під загальним гаслом «Разом ми – Європа» #TogetherWeAreEurope. Перший напрямок нової кампанії – «Разом зберігаємо» #TogetherWePreserve, пов’язаний зі збереженням унікальної української матеріальної культурної спадщини – архітектури, музеїв, пам’ятників, стародавніх церков, колекцій, архівів, тощо та про її нематеріальний вимір – традиції, фольклор, культурну пам’ять. Другий напрямок – «Разом творимо» #TogetherWeCreate, присвячений підтримці Євросоюзом українських митців та мисткинь, діячів культури і креативних індустрій. Завдяки грантам, стипендіям, можливостям програм мобільності, резиденції, вони можуть продовжувати свою професійну діяльність, вдосконалювати майстерність, отримувати новий досвід, шукати партнерів, творити сучасну українську культуру.
- Представництво ЄС в Україні разом зі своїми партнерами провели кампанію, спрямовану на підвищення безпеки українців під час найтемніших зимових місяців й тимчасових блекаутів, спричинених злочинними атаками Росії на українську енергетичну інфраструктуру. В багатьох куточках країни – в пунктах незламності, на вокзалах, через проєкти ЄС та громадські організації – десятки тисяч українців отримали спеціальне обладнання для безпеки дорожнього руху. Загалом було надано 20 тис. світловідбивних стрічок, 7 тис. дорослих світловідбивних жилетів, 2,5 тис. дитячих світловідбивних жилетів, 100 світловідбивних ошийників для собак і 2 тис. брелків зі світловідбивними елементами.
Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Слово правди – наша зброя”