Пропонуємо увазі читачів свіжу добірку повідомлень про допомогу Євросоюзу українцям та українкам
- Програма розвитку ООН (ПРООН) закупила та передала Україні 390 апаратів для лікування ран негативним тиском (NPWT) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Апарати пришвидшують загоєння хронічних ран, таких як травми м’яких тканин, опіки, відкриті рани живота й післяопераційні втручання. Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне повідомив, що медичне обладнання вартістю близько 900 тис. євро було закуплено з перерозподіленого бюджету програми EU4Dialogue в розмірі 2 млн євро.
- ПРООН за фінансової підтримки ЄС організувала серію тренінгів із психосоціальної підтримки медичних працівників, які супроводжують постраждалих від сексуального насильства. До семи тренінгів долучилося понад 120 учасників та учасниць. Програма включала теоретичні та практичні вправи, присвячені тому, як проявляється стрес, психологічні травми та посттравматичні стани; які емоційні, фізичні, когнітивні та поведінкові ознаки сексуального насильства; як створити безпечний простір, надати першу психологічну допомогу та, за потреби, перенаправити людей за фаховою допомогою, враховуючи етичні та правові аспекти, пов’язані з сексуальним насильством.
- Іспанія внесла 4,5 млн євро до Фонду енергетичної підтримки України, створеного на прохання Європейської комісії. Фонд енергетичної підтримки України перерахує ці кошти на користь українських енергетичних компаній. Це сприятиме підтримці, яку надають уряди країн ЄС енергетичному сектору України та її громадянам, що постраждали від російського вторгнення цієї зими.
- У 2022 році ПРООН в Україні за фінансової підтримки Євросоюзу допомогла організувати 136 освітніх та мережевих заходів для понад 1500 представників мікро-, малих та середніх підприємств, щоб допомогти їм під час війни. Чернігівська, Дніпропетровська, Донецька, Івано-Франківська, Сумська та Запорізька торгово-промислові палати та інші партнери проекту проаналізували потреби місцевих та переселених підприємств та склали комплексну програму навчання. Вебінари, майстер-класи, експертні консультації та круглі столи охоплювали найактуальніші теми підтримки бізнесу. Зокрема бухгалтерський облік, цифровий маркетинг, залучення інвестицій, участь у грантових програмах, податкові зміни, експортні операції, пошук нових ринків, подолання форс-мажорних обставин тощо.
- Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансування ЄС підтримає понад 700 000 українців багатогалузевою допомогою протягом цієї зими. Мобільні бригади проведуть ремонтні роботи у 375 колективних будинках та соціальних установах. Вони покращать теплоізоляцію, відремонтують дахи, замінять розбиті вікна та непрацюючі радіатори, встановлять додаткові душові. МОМ відремонтує 5800 приватних будинків і розповсюдить набори для надзвичайних ситуацій. Люди отримають тверде паливо, щоб сім’ї зігрілися в холодний період. МОМ також надасть будівельні матеріалами та генератори муніципалітетам деокупованих районів.
За матеріалами Представництва Європейського Союзу в Україні, порталу Східне партнерство
*Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Слово правди – наша зброя”.