Представництво Євросоюзу в Україні та портал Східного партнерства продовжують інформувати про допомогу та можливості ЄС.
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надасть Україні 1,59 млрд євро. Кошти допоможуть відновити критично важливу інфраструктуру, продовжити реалізацію проєктів, спрямованих на задоволення екстрених потреб населення, та зберегти економічну стабільність.
Пакет складається із двох компонентів:
- негайна фінансова допомога на суму 1,05 млрд євро у формі авансів за вісьмома існуючими контрактами;
- відновлення проєктів в Україні, що фінансуються ЄІБ, на загальну суму 540 млн євро. Відібрані проєкти охоплюватимуть енергетичний, дорожній, транспортний, освітній та інфраструктурний сектори, а також реконструкцію й відновлення.
Проєкт «Back Home UA» пропонує підтримку біженцям і переселенцям, які повертаються в Україну. Ініціатива надаватиме міні-гранти, юридичні та маркетингові консультації, сприятиме переговорам із місцевою владою й допомагатиме з пошуком тимчасового житла.
Подати заявку на підтримку можуть:
- внутрішньо переміщені особи та біженці, які повертаються в Україну, але не можуть жити вдома через активні бойові дії, окупацію чи руйнування;
- жителі населених пунктів, які перебували під окупацією чи іншим чином постраждали від бойових дій.
Програма EU4Dialogue надала гранти для допомоги українським громадам, постраждалим від війни.
Кошти отримали дев’ятнадцять громадських організацій. Вони вже почали реалізовувати проекти, які охоплюють надання психологічної, юридичної та адміністративної допомоги переселенцям і громадам, які їх приймають, а також спільнотам, розташованим у зоні активних бойових дій та на деокупованих територіях.
Проєкти реалізовуватимуться по всій Україні ‒ в Донецькій, Дніпровській, Харківській, Хмельницькій, Львівській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Вінницькій, Закарпатській і Запорізькій областях.
З початку літа європейські міста та регіони організовують табори для українських дітей. Табори змогли прийняти понад 500 українських дітей з початкових та середніх класів. Зміни тривали від 10 днів до трьох тижнів.
Наразі за підтримки Комітету регіонів організовано п’ять таборів – у Римі (Італія), Німі (Франція), Прейлі (Латвія), Великопольському воєводстві (Польща) та Мармарощині (Румунія). Комітет планує організувати більше таборів у Баварії (Німеччина), на Підкарпатті та у Гданську (Польща) й на Майорці (Іспанія).
Діти проводять активний відпочинок в приміщенні та на відкритому повітрі, ходять на екскурсії й вечірні розваги.Також маленьким українцям надається психологічна та медична підтримка.