Для молоді Запорізької області збудують сучасний скеледром

Для молоді Запорізької області збудують сучасний скеледром

Спортивно-туристичну інфраструктуру Запорізької області невдовзі може поповнити унікальний скеледром. Створення нового об’єкту ініціюються депутати Запорізької обласної ради і комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради: відбулось попереднє обговорення проєкту, який планують звести на майданчику біля Центру туризму на вул. Немировича-Данченка в Запоріжжі. Кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації щодо будівництва скеледрому в даному закладі цього року виділив депутат обласної ради Ярослав Криль. Це – 85 тис грн в рамках Програми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Запорізької обласної ради на 2017-2020 роки. Повний комплект ПКД має бути готовий до вересня цього року.

Сьогодні уже вироблено 3D-модель майбутнього скеледрому, орієнтовна вартість якого становитиме 2 – 2,5 млн грн.. За умови виділення фінансування, унікальний об’єкт може стати на службу молоді вже до кінця наступного року. Еталонна стіна для скелелазіння становитиме 12 метрів, всі три інші частини – приблизно по 10 метрів. На них можна буде відточувати майстерність з гірського туризму та техніку пішохідного туризму. По периметру ділянку планують облаштувати для занять, зробити місця для вболівальників, висадити нові декоративні насадження, зробивши її сучасною і комфортною.

За словами директора комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради Олександра Романчука, з 2 285 гуртківців близько 40 відсотків займаються спортивним туризмом. Тобто  в створенні цього об’єкту зацікавлені щонайменше 600-800 вихованців закладу.

– Скеледром стане магнітом для спортсменів і туристів з усіх куточків України. А це – додатковий бонус для Запорізької області. Але, найголовніше, це – спосіб зайняти нашу запорізьку молодь, наповнити її життя здоров’ям і енергією, – зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, який сьогодні провів робочу нараду в Центрі туризму, розібравшись із технічними особливостями майбутнього скеледрому і оглянувши локацію для його розташування.

За словами Олександра Романчука, Центр туризму робить ставку на залучення до гуртків дітей з сільської місцевості.

– На новому скеледромі ми зможемо готувати наших вихованців до кубків і чемпіонатів України. На цій сертифікованій базі буде можливість приймати змагання регіонального і всеукраїнського рівня. Якщо нам вдасться втілити цей проєкт в життя, Запорізька область стане центром розвитку спортивного туризму в Україні, – зазначив Олександр Романчук.

Для своїх гуртківців та учнівської молоді області Центр щорічно проводить близько 50 обласних масових заходів туристсько-краєзнавчого, військово-патріотичного, дослідно-експериментального напрямків позашкільної освіти.

(Відділ комунікацій Запорізької обласної ради)

 

(Visited 70 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *