ДЕНЬ 488-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 488 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 188 днів.
26 червня святкують і День народження зубної щітки. Саме цього дня 1780 року англієць Вільям Едіс організував масовий продаж зубних щіток.
Однак про цей нескладний спосіб гігієни знали набагато раніше. Перші згадки про зубну щітку були знайдені ще в історії країн Стародавнього Сходу.
www.zuby.in.ua/?p=838
Це були загострені палички з дерев, які містили ефірну олію.
Виробництво дешевих зубних щіток, природно, налагодили англійці в 1780 році – Вільям Едіс (William Addis). Знову ж, природно, перший патент на зубну щітку був отриманий американцем Уодсворфом (HN Wadsworth) в 1850 році. Щітка була зі свинячої щетини, а фокус патенту полягав у хорошому кріпленні щетини до ручки з кістки.
До того часу навчилися виявляти бактерії і з’ясувалося, що в розхваленій свинячій щетині є порожнина і там чудово розмножуються бактерії.
Фото: Pexels
Справжня революція сталася в 1938 році, коли компанія Дюпон (DuPont) замінила тваринну щетину на синтетичну з нейлону і без порожнин-інкубаторів бактерій. Перша електрична щітка запропонована 1959 році. В середині 90-х була запропонована зубна щітка, що очищає не тільки щетиною, а й ультразвуком.
Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом
Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їхній обіг налічує вже понад 100 років.
8pol.city.kharkov.ua
У лютому 1909 року учасники Шанхайської опіумної комісії, участь у роботі якої взяли 13 країн, намагалися знайти шляхи обмеження ввезення наркотиків з азіатських країн. І сьогодні, через понад століття, правоохоронні органи, на жаль, далекі від вирішення цього питання, а наркоманія стала однією з головних проблем усієї світової спільноти й одним із найстрашніших явищ нашої сучасності.
У 1987 році Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією ухвалила щорічно відзначати 26 червня як Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом, з метою створення міжнародного суспільства, вільного від наркоманії.
Рішення ухвалили 7 грудня 1987 року на основі рекомендації Міжнародної конференції з боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом 1987 року, яка 26 червня ухвалила Всеосяжний план майбутньої діяльності по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами.
День національного прапора кримських татар
Кримські татари – корінний народ тюркського походження, що сформувався на Кримському півострові і в степових районах України.
Вони пережили три депортації. Уперше 1783 року, коли Кримське ханство було приєднано до Російської імперії. Це призвело до того, що багато кримських татар втекли на територію Османської імперії наприкінці 18 – поч.19 століття.
Друга депортація кримських татар відбулася в 1944 р., організована радянським урядом. Потім, 18 травня і упродовж кількох наступних днів, у Середню Азію і деякі північно-східні райони Росії було депортовано понад 191 тис. осіб. За різними оцінками, депортація забрала життя від третини до половини тодішнього кримськотатарського населення.
Повернувшись додому після депортації зі здобуттям Україною незалежності, кримські татари були змушені знову покинути свою землю через окупацію Криму РФ 2014 року.
Міжнародний день на підтримку жертв тортур
1997 року, за рекомендацією Економічної і Соціальної Ради, Генасамблея ООН своєю резолюцією 52/149 від 12 грудня проголосила 26 червня Міжнародним днем на підтримку жертв катувань.
http://www.kmrc.org/UKR/
Цей день проводиться з метою викорінення тортур і забезпечення ефективного функціонування Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання 1984 року, яка набула чинності 26 червня 1987 року. На сьогодні Конвенція ратифікована 162 країнами.
Також 26 червня Всесвітній день виробників холоду. Вперше свято з’явилося 2019 року. Дату обрали на честь дня народження 1824 року видатного британського науковця, лорда Кельвіна Томпсона, який створив шкалу температур.
26 червня – в Азербайджані – День збройних сил, День незалежності Республіки Мадагаскар, у Румунії – День прапора.
Іменини: Акилина, Олександр, Олександра, Олексій, Андрій, Ганна, Антоніна, Данило, Дмитро, Іван.
Талісманом людини, народженої 26 червня є місячний камінь. Незвичайний камінь, який відрізняється унікальним відтінком з переливами. В Середні Віки вірили, що місячний камінь допомагає віднайти кохання та побачити своє майбутнє з другою половинкою.
В цей день народилися:
- 1810 рік — український етнограф, історик права, громадський діяч Василь Тарновський (старший);
- 1918 рік — український письменник і журналіст Василь Бережний;
- 1927 рік — українська художниця декоративного мистецтва Нінель Гаркуша;
- 1987 рік — український музикант Василь Васильців.
Пам’ятні дати 26 червня
- 1886 рік — французький хімік Анрі Муассан уперше отримує чистий фтор;
- 1906 рік — стартують перші в історії автомобільні перегони Гран-Прі Франції;
- 1919 рік — виходить перший номер газети “Нью-Йорк Дейлі Ньюз”;
- 1925 рік — відбувається прем’єра в Голлівуді фільму Чарлі Чапліна “Золота лихоманка”;
- 1945 рік — на конференції в Сан-Франциско представники 50 держав підписують Статут Організації Об’єднаних Націй;
- 1960 рік — проголошують незалежність Мадагаскару;
- 2006 рік — у Кельні відбувається матч 1/8 фіналу Чемпіонату світу з футболу Україна — Швейцарія, в якому в серії післяматчевих пенальті з рахунком 3:0 перемагає збірна України;
- 2012 рік — Чорногорія офіційно розпочинає перемовини про вступ до Європейського Союзу.
Церковне свято
Цього дня православна церква відзначає пам’ять святої мучениці Акилини.
www.kyrios.org.ua/stories
Акилина жила в 3 столітті і ще в дитинстві навернулася до віри Христової. Своїх подруг вона також намагалася наставити на шлях істинний, за що була страчена. Мучителі не взяли до уваги навіть вік Акилини: на момент загибелі їй було лише 12 років.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/918934.html
https://tsn.ua/ukrayina/yake-26-chervnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2356135.html