Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Банк розвитку Ради Європи (БРРЄ) та Світовий банк домовилися гармонізувати процедури закупівель для інвестування в державний сектор України.
Меморандум про наміри, підписаний керівниками чотирьох багатосторонніх банків розвитку під час щорічних зборів Групи Світового банку та Міжнародного валютного фонду в Марокко, відповідає очікуванням української влади та донорів. Йдеться передусім про те, що міжнародні організації, які працюють в Україні, якнайповніше гармонізують і впорядкують свої практики закупівель, здійснюючи при цьому належний фідуціарний нагляд.
«Світовий банк оцінив вартість відновлення України після російського вторгнення в лютому 2022 року – на основі збитків, завданих лише за перший рік війни, – у 411 млрд доларів США протягом 10 років, – йдеться у прес-релізі ЄІБ. – Нині Україні виділяються мільярди на економічну підтримку, і ці суми лише зростуть, коли прийде час відбудови. Тож забезпечення прозорості та простоти процедур управління інвестиціями має ключове значення».
«ЄБРР, який наближається до 3 млрд євро фінансування для України під час війни, вважає цю угоду важливим кроком уперед, – зазначила президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо. – Поглиблена співпраця між багатосторонніми банками розвитку щодо гармонізації підходів до закупівель підтримає Україну та її народ».
Президент ЄІБ Вернер Хойєр зазначив, що Україна може розраховувати на фінансову підтримку ЄІБ у розмірі понад 2 млрд євро на нагальні потреби й розгортання фонду «ЄС для України», підкріпленого внесками держав-членів Євросоюзу й гарантіями Європейської комісії на суму 500 млн євро.
Президент Світового банку Аджай Банга сказав: «Така співпраця якнайкраще представляє роботу з розвитку. Гармонізація процедур закупівель для України між багатосторонніми банками розвитку має величезний потенціал для істотного полегшення вимог до країни в той час, коли її власні спроможності вже виснажені до межі. Водночас, ця співпраця стала можливою завдяки чіткому фокусу України на цифровій прозорості у закупівлях».
Очільник БРРЄ Карло Монтічеллі сказав: «Гармонізація наших практик закупівель в Україні пришвидшить надання країні дуже необхідної підтримки через наші кредитні програми. Підписання цього меморандуму про наміри є кроком у правильному напрямку. БРРЄ і надалі тісно співпрацюватиме з українською владою, іншими багатосторонніми банками розвитку та донорами задля забезпечення відбудови країни на благо її народу».
Джерело та фото: Європейський інвестиційний банк (ЄІБ)