Відвідування музеїв та мистецьких галерей сприяє збільшенню тривалості життя:)
Нове дослідження Університетського коледжу Лондона виявило, що люди, які частіше «залучені до мистецтва» — кожні кілька місяців — мають на 31 відсоток менший ризик передчасної смерті, ніж ті, хто цього не робить. Бо “мистецтво є дієвим методом боротьби зі стресом і засобом генерування креативності, яка дозволяє людям адаптуватися до мінливих обставин”.
Попереду – новорічні та різдвяні свята. Багато хто із запоріжців віддасть перевагу подорожам перед традиційним олів’є й вирушить струсити пил клопотів та проблем за межі рідного міста. Хтось поїде в Карпати, хтось полетить за кордон, а комусь до смаку буде провести кілька днів у столиці. Тож чому не поєднати приємне з корисним та завітати до креативної мистецької галереї ЦЕХ? Тим більше, що там до 20 лютого демонструватиметься виставка «Полістилізм» одного з провідних українських митців, винахідника оригінального методу гармонізації кольорів Миколи Білоуса.
Чому саме ЦЕХ і, тим більше, Микола Білоус?
По-перше, варто хоча б побіжно познаймитися з цим унікальним культурним явищем і його творцями.
В Україні дуже мало галерей, які б працювали на перспективу. А засновники галереї ЦЕХ володіють стратегічним мисленням. Розуміючи, що в цивілізованих країнах саме культура є маркером рівня розвиненості суспільства, його демократичності та толерантності, і що наближення власної держави до іміджу європейської країни можливе лише через українське сучасне мистецтво, вони в 2005 році взяли за стратегічну мету відкривати в ньому нові імена. Не фрагментарно чи випадково, а регулярно й цілеспрямовано – від першої презентації художника до його закріплення у статусі метра.
А для цього потрібний широкий комплекс різноманітних дій: від професійного обладнання великого приміщення та перетворення його на арт-простір для реалізації митцями власних цікавих ідей, роботи з колекціонерами, виставкової діяльності – до кураторства митців, видавничих проєктів та, якщо ширше, до зусиль щодо формування цивілізованого арт-ринку.
Галереї ЦЕХ все це вдалося.
За 12 років вона:
- створила один із кращих у Східній Європі просторів, де можливі використання новітніх технологій, інсталяції, масштабні персональні та групові виставки;
- нав’язала плідні контакти з багатьма колекціонерами;
- реалізувала майже п’ять сотень проектів як в Україні, так і за кордоном, які побачили десятки тисяч глядачів;
- працювала з десятками митців;
- одержала визнання міжнародної професійної спільноти та поціновувачів мистецтва.
- Після відкриття в липні 2016 року у столиці Литовської республіки другої галереї TSEKH VILNIUS, наразі одної із найбільших приватних галерей країни, український ЦЕХ перетворився на європейський мистецький проект.
Галерея ЦЕХ опікується кар’єрою п’ятьох митців-резидентів, перебираючи на себе усі необхідні функції.
Одним із них є Микола Білоус.
Робота Миколи Білоуса з виставки “Полістилізм”
Ось що пишуть про нього мистецтвознваці:
“Микола Білоус винайшов новий метод гармонізації кольорів шляхом інверсії. Однак інверсія, зміна кольорів, відбувається за певними законами. Перший – використання «базового тону» (суміш трьох основних кольорів – червоного, синього, та жовтого), другий – нанесення тонким шаром відкритих кольорів за принципом компліментарності – зв’язку основного та додаткового кольорів, що є протилежними. Ці закони були розроблені теоретиками школи Баухауз.
Саме в останньому твердженні могли переконатися запорізькі поціновувачі мистецтва десять років тому, коли галерея ЦЕХ зробила творчий десант до Запоріжжя, представивши проєкт Миколи Білоуса під назвою «Як починалося місто».
Об’єктом його творчої зацікавленості став Дніпробуд, що колись надихнув кіномитців Олександра Довженка та Дзигу Вєртова. Погляд Миколи Білоуса на мистецтво будівничих промисловості та культури під нетрадиційним кутом тоді так вразив містян, що вони й досі питаються: коли і де знову можна побачити творіння пана Миколи?
Робота з проєкту “Як починалося місто”
Микола Білоус неодноразово виставлявся у Берліні, Вільнюсі, Базелі, Майамі. Його роботи знаходяться в міських галереях і приватних колекціях Німеччини, Франції, Італії, Чехії, Бразилії, Австрії, Туреччини, Литви, Латвії, США та України.
Тож тим, хто буде в Києві – кілька днів або просто проїздом, дуже радимо знайти час та відвідати «Полістилізм» художника у галереї ЦЕХ. Більш детально про виставку можна прочитати тут
http://tsekh.com.ua/?page_uid=1272466957&page_lang_id=3&opening_id=129&page_type=3
Приємного перегляду!
Фото зі сайту галереї ЦЕХ