
Це особливий поминальний день року, який припадає на другу суботу Великого посту-2022. Яких традицій дотримуються Великопостної батьківської суботи, і що категорично не можна робити, читайте в нашій статті.
Перша батьківська субота Великого посту-2022: традиції
У церковному календарі існує кілька батьківських днів, у які проводиться особливе поминання померлих родичів.
Батьківськими такі дні називають, бо за законами життя батьки раніше за своїх дітей покидають цей світ. І зовсім неправильно, якщо відбувається навпаки – коли батьки ховають своїх дітей.
За традицією, у суботу в храмах вшановується пам’ять усіх святих. Згідно з богослужбовим статутом, відбувається поминання всіх від віку преславних православних християн .
Субота з дня земного спокою стала символом спокою у Царстві Небесному. Так виник церковний звичай здійснювати спеціальні заупокійні служби в суботу.
Борг дітей – молитися за своїх батьків та прабатьків які дарували життя, а вже потім за інших людей. У Господа просять про заспокоєння їхніх душ і Царство Небесне.
У батьківську суботу прийнято прийти до церкви на службу, принести продукти для поминання родичів, написати записки за упокій із іменами померлих, помолитися.
Після церковної служби віруючі зазвичай відвідують могили родичів , а потім збираються вдома за поминальним обідом, головною стравою на якому є кутя.
Батьківська субота 19 березня: що не можна робити
- У святий поминальний день не можна працювати чи займатися домашніми справами .
- Особлива заборона стосується прання та прибирання , тому що так “замилюються” очі покійникам.
- У батьківську суботу не можна сваритися, з’ясовувати стосунки , особливо родичам, щоб не засмучувати душі померлих рідних.
- Цього дня заборонено влаштовувати галасливі свята та веселитися.
- Також не варто вживати спиртні напої .
Раніше ми розповідали, коли буде Великдень у 2022 році.
https://lifehack.segodnya.ua/ua/lifehack/holidays/roditelskaya-subbota-19-marta-chto-kategoricheski-nelzya-delat-1609587.html