Серед добувної промисловості майже не помічено зростання обсягів виробництва – вони впали на 0,1%. Це здійснювало негативних ефект на машинобудування – виробництво машин для добувної промисловості було на 8% меншим.
Помічено спад і в текстильному виробництві – на 2,3%. Також на 0,6% впали обсяги виробництва одягу, на 0,1% зросли обсяги виробництва взуття.
Спостерігається падіння обсягу виробництва продукції невійськового машинобудування: -20,7% у виробництві апаратури для записування, приймання, передачі звуку й відео, -18,2% у виробництві генераторів, електродвигунів та трансформаторів. Зменшення обсягів виробництва продукції машинобудування спостерігається і у зменшенні обсягів виробництва різноманітних верстатів. Падіння зумовлене пошкодженнями основних підприємств унаслідок ракетних обстрілів московії.
З наданням Україні нових систем ППО, наша держава зможе збільшувати стимулюючу роль оборонних видатків для економіки. Надійних захист міст та критичних об’єктів інфраструктури, разом із перемовинами щодо локалізації виробництва озброєння, призведе до створення нових робочих місць та галузей виробництва. Проте, тут з’являється проблема браку фахівців як і через міграцію, так і через неготовність системи освіти. Подальша розбудова ВПК та супутньої промисловості потребуватиме тисяч нових фахівців, відтак Україна вже має змінювати свою систему освіти.
Релокація машинобудівних підприємств зі Сходу в Центр та на Захід України, переорієнтація шляхів експорту, потребують модернізації наявної інфраструктури. Масштабні інфраструктурні проєкти можуть стати додатковим стимулом для вітчизняної економіки – пише TG-канал OstanniyCapitalist