Антибіотики за е-рецептом: у МОЗ спростували поширені міфи стосовно продажу ліків

0
SHARES
18
Перегляди
Якщо у громаді немає лікарні, рецепт на антибіотик на час перехідного періоду може виписати фельдшер.

Після того, як в Україні з 1 серпня 2022 року запровадили продаж антибіотиків за електронним рецептом, у соцмережах з’явилися міфи про нововведення.

У Міністерстві охорони здоров’я розповідають, як отримати антибіотики у різних обставинах та спростовують фейки.

‼️З 1 серпня в Україні запрацював електронний рецепт на антибіотики

Водночас у соцмережах вже ширяться міфи про те, як буде відбуватись відпуск антибіотиків за новими правилами.

Міністерство охорони здоров’я спростовує найбільш поширені міфи:

Пацієнт, який знаходиться на стаціонарному лікуванні не зможе отримати антибіотик без електронного рецепта
Люди, які проживають у сільській місцевості позбавлені можливості отримати рецепт через відсутність достатньої кількості сімейних лікарів на місцях
Волонтери, які забезпечують медикаментами військових, після запуску е-рецепту не зможуть купувати антибактеріальні препарати

Достовірні факти про те, як насправді отримати ліки у таких ситуаціях – детальніше у розʼясненні МОЗ.

Возможно, это изображение текст «Miф факт под час лкування y стацонари для отримання рецепту на антиботики потрибно буде звернутися до симейного лкаря. пакетом стацонарного лкування за програмою медичних гарантий передбачаеться забезпечення пацента лкарськими засобами, зокрема антиботиками. для призначення останнi̇х виписувати рецепт не потрибно. ui лки гарантовано покриваються державними коштами повинно бути надани паценту на безоплатний OCHOBİ. однак, разі виняткових ситуацях, коли пацент стацонар потребуе антибактеральний препарат, не передбачений нацперелком основних лкарських засобв, лкуючий лкар зможе виписати йому рецепт. MIHICTEPCTBO охорони здоров'я украйни»
Возможно, это изображение текст «Miф факт y населених пунктах без лкарень не можна буде отримати рецепт на антиботики. y населених пунктах, де немае лкарень, a натомсть e фельдшерськи пункти, виписати рецепт на антиботик зможе фельдшер на час перехдного пероду MIHICTEPCTBO охорони здоров'я украйни»
Возможно, это изображение текст «× Miф факт може трапитися витi̇к даних 3 електронно" системи охорони здоров'я (EC03). електронна система охорони здоров'я мае високу захищенисть. 3 початку вi̇йни пịд час хакерських атак на украёнськи електронн системи даних та документообгу не вдалося зламати. A до вi̇йни- поготi̇в. лише лкар мае доступ до особистих даних пацента за його згодою. MIHICTEPCTBO охорони здоровя украйни»
Возможно, это изображение текст
Возможно, это изображение текст «X Miф факт y нових умовах складно буде придбати антиботики для тварин. лкарськ препарати для тварин, як ранше, можна буде придбати за рецептами ветеринарних лкарв. MIHICTEPCTBO охорони здоров'я украйни»
www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid07Si14kWLY7V3nGyfpb6NPEsYhsPJM3777d6mt6Lo7zsWAhRafHwEfECHosbpn2Drl

Схожі Статті

Наступний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Правда кривду переможе! Cпецвипуск 6

Правда кривду переможе! Cпецвипуск 6
Скачати всі випуски

Останні Новини Запоріжжя

Популярне

Важливо