А у нас на подвір’ї квітуча країна:)

А у нас на подвір’ї квітуча країна:)

Шість років тому наше подвір’я являло собою пустир з купою каміння й сміття, де вигулювали собак і ставили авто. Картина була не з приємних. Про те, щоб вирощувати квіти, не могло бути й мови, бо не земля – а суцільний бетон. Але набридло…

І ось перший суботник. Прибрали, і для початку вирішили просто посадити траву. Насіння видзьобували голуби. Тож довелося ділянку охороняти:), але врешті вона зазеленіла. Підбадьорені, почали носити землю з ближньої балки відрами, пакетами, «кравчучками». І  двір ожив.

…Почалася війна на Сході. До нашого будинку двічі на місяць приїжджали бійці 37-го окремого мотопіхотного батальйону, аби відвезти на фронт зібрані волонтерами передачі. І тоді я з донькою Оленою Гулою звернулися до генерального директора «Зеленбуду» Анатолія Анохіна з проханням допомогти нам оформити двір кущами і деревами, аби воїни хоч на коротку мить відпочинку милувалися красою.

На прохання відгук прийшов миттєво. Вже за два місяці було висаджено понад 40 видів декоративних рослин.

На передньому плані гладіолус японський

Зокрема, слива Піссарді, спірея Ван-Гутта, спірея японська, жасмин шаровидний, форзіція, гортензія садова, гібіскус, санталія, ялівець, а також липа, береза, сосна, туя, самшит… До цього багатства мешканці додали ще й своїх квітів, а також оздоблювали клумби альпійськими гірками, майстрували «вази». Дякуючи депутату міськради Олегу Адаманову завезли бут та з внутрішньої сторони зробили гарний малюнок. І двір став візитівкою будинку по вулиці Василя Сергієнка, 70.

Зараз серпень, а в нас справжнє кольорове буйство: квітнуть кани, сальвія, алісум, вербена, ромашки, айстри, море чорнобривців, починають розцвітати хризантеми. У нас є вода, за яку платять по окремому лічильнику три мешканки. Усі питають: як це вдалося? Відповідь: нерви, безсонні ночі, багато часу та фінансів… Але три роки ми поливаємо наші зелені насадження коли і скільки потрібно.

Ще ми дбаємо про тварин і птахів. Для голубів зробили поїлку, там завжди свіжа водичка. Любимо й підгодовуємо нинішнього «господаря» двору кота Черниша, що прибився кілька років тому.

У нашому дворі ми проводимо усі свята  – новорічні, захисту дітей, дні народження, ювілеї, весілля, річницю побудови нашого дому.

Все ці зміни ініціює група мешканок у складі Ніни Дуднік, Тамари Власенко, Валентини Логвін, яким допомагають близько десяти активних чоловіків та жінок.

А ще Таїсія Безелюк дбайливо пестить свою ділянку з квітами з другого боку подвір’я. Вона займається нею багато років і цей квітучий куточок доповнює загальну картину нашого двору.

Таїсія Безелюк серед своїх квітів

Ми не хизуємося досягненнями, а просто хочемо сказати: все підвладне самим мешканцям. Не треба когось лаяти чи чекати, що хтось  щось зробить. Людям для щастя треба небагато – щастя у хаті та мирного неба. Починаючи з благоустрою власного двору, під’їзду, поверху, ми дбаємо про нашу рівдну Україну. Її добробут і краса залежать від кожного з нас.

Успіхів вам і бажання змінити життя на краще!

Віра БІРЮКОВА, голова ініціативної групи будинку № 70 по вулиці Василя Сергієнка  

Фото Ганни ЧУПРИНИ

(Visited 111 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *