ДЕНЬ 1229-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1229 RUSSIAN AGRESSIO
У першу неділю липня офіційно святкують День Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
(листівки: donbas24.news)
Військово-Морські сили відіграють важливу роль у забезпеченні обороноспроможності держави.
Вперше прапор України був піднятий на кораблях Чорноморського флоту 29 квітня 1918 року.
Міноносець «Завидний».
У липні 1917 року корабель «Завидний» (типу «Завєтний») Чорноморського флоту російської імперії підняв український прапор.
6 липня в Україні святкують День Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Офіційне державне свято, яке припадає на першу неділю липня.
Після здобуття незалежності України 1991 року Військово-Морські Сили формувалися як окрема складова Збройних Сил країни. Вони стали спадкоємцями частини Чорноморського флоту, який перебував на території України.
Також 6 липня День працівників морського та річкового флоту. Професійне свято, яке було створене для визнання важливої ролі всіх, хто працює у галузі морського і річкового флоту, у розвитку економіки країни.
Працівники морського та річкового флоту — це моряки, капітани, штурмани, механіки, суднові електрики, річкові працівники, портові працівники, диспетчери, а також інші фахівці, які забезпечують роботу суден і розвиток морських і річкових перевезень.
А ще 6 липня Всесвітній день кардіолога. Міжнародне професійне свято. Кардіологи відіграють ключову роль у підтримці здоров’я серця, що напряму впливає на якість і тривалість життя людей.
Вони діагностують різні серцеві хвороби — від гіпертонії до інфарктів, а також розробляють методи лікування та профілактики.
Щороку 6 липня у США святкують День народження долара. Знак долара придумав американський бізнесмен Олівер Поллок на початку квітня 1778 року.
(Другий день народження долара святкується саме в квітні). На той час грошовими одиницями країни були британський фунт та іспанський долар, від яких країна відмовилась одразу ж після здобуття незалежності.
Визначення долара національною валютою відбулося на конгресі країни у 1785 р. Спочатку в обігу були срібні монети, які викарбовував Монетний двір. Вміст срібла в одній монеті становив 24,34 г.
Прийняття закону про біметалеву систему подвійної валюти у 1792 році передбачало викарбування монет із золота та срібла у співвідношенні 1:15.
На перших паперових банкнотах розміщували монархів. Портрети осіб почали зображувати на початку XX століття, але тільки померлих.
Як назвати дитину, яка народилася 6 липня
Іменини: Анатолій, Антон, Валентин, Василь, Віктор, Гліб, Федір, Марта, Уляна, Юліана.
Талісманом людини, народженої 6 липня є альмандин.
Мінерал із родини гранатів, який з давніх часів наділяли особливою силою: вважалося, що він допомагає людині помічати красу й радість у найзвичніших дрібницях повсякденного життя.
Цього дня народилися:
- 1851 рік — Іван Левинський, український архітектор, педагог, підприємець, громадський діяч;
- 1868 рік — Августа Кохановська, буковинська художниця, етнографка та реставраторка храмів польського походження;
- 1946 рік — Сильвестер Сталлоне, американський актор.
Цього дня народилися:
1851 — Український архітектор, педагог, підприємець, громадський діяч Іван Левинський;
1868 — Буковинська художниця, етнографиня та реставраторка храмів польського походження Августа Кохановська;
1946 — 43-й президент США Джордж Вокер Буш.
Пам’ятні дати і події 6 липня
- 1253 рік — відбувається коронація Міндовга, який увійшов в історію як перший король Литви, заклавши початок монархічній традиції цієї країни;
- 1415 рік — трагічна смерть Яна Гуса, видатного лідера чеських протестантів, якого спалюють на вогнищі через його релігійні переконання;
- 1439 рік — на Флорентійському соборі відбувається важливе підписання Флорентійської унії між Папою Римським Євгенієм IV та візантійським імператором Іоанном VIII, що стало фундаментом для утворення греко-католицької церкви;
- 1483 рік — Річард III офіційно стає королем Англії, увійшовши до історії як останній монарх з династії Плантагенетів;
- 1535 рік — через звинувачення в державній зраді страчують Томаса Мора, видатного англійського гуманіста та лорд-канцлера;
- 1687 рік — у Лондоні Ісаак Ньютон публікує свій фундаментальний трактат “Philosophiae naturalis principia mathematica”, де викладає свої революційні відкриття в математиці, астрономії й фізиці;
- 1785 рік — долар офіційно стає національною валютою Сполучених Штатів Америки;
- 1809 рік — за наказом Наполеона Папу Римського Пія VII викрадають з Ватикану та вивозять до Гренобля;
- 1938 рік — у Франції відбувається міжнародна конференція з питання біженців із нацистської Німеччини;
- 1957 рік — відбувається знакова зустріч Джона Леннона та Пола Маккартні;
- 1958 рік — урочисто відкривається Національний експоцентр України, відомий сьогодні як “ВДНГ”;
- 1994 рік — у Сполучених Штатах відбувається прем’єра фільму “Форрест Гамп”;
- 2005 рік — Верховна Рада України ухвалює Кодекс адміністративного судочинства, який систематизував правила розгляду адміністративних справ у країні.
Джерела:
https://tsn.ua/other/iake-zavtra-6-lypnia-sviato-vse-pro-tsey-den-iake-tserkovne-sviato-shcho-ne-mozna-robyty-2859356.html
daytoday.ua/6-lypnia