Сьогодні, 9 листопада, 35 років з того дня, як були відкриті контрольно-пропускні пункти між двома частинами Німеччини.
У столиці ФРН відзначають 35-річчя падіння Берлінського муру, згадуючи при цьому країни Східної і Центральної Європи, демократичні рухи в яких заклали підгрунтя даті – 9 листопада 1989 року, а також Україну, яка боронить свободу та демократію сьогодні.
Урочисті заходи з нагоди 35-річчя падіння Берлінського муру у суботу, 9 листопада, відбулися у столиці Німеччини за участю президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра, молоді з низки європейських країн, а також представників міжнародних рухів та організацій, що виступають на захист різних прав та свобод, – з Ірану, Білорусі, Грузії, Гонконгу та Куби, повідомляє DW.
В урочистих заходах з нагоди 35-річчя падіння Берлінського муру взяв участь президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр. Урочистості проходили під девізом “Відстоюйте свободу!”
Фото: Fabrizio Bensch/REUTERS
Урочисті заходи з нагоди 35-річчя падіння Берлінського муру у суботу, 9 листопада, відбулися у столиці Німеччини за участю президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра (Frank-Walter Steinmeier), молоді з низки європейських країн,
а також представників міжнародних рухів та організацій, що виступають на захист різних прав та свобод – з Ірану, Білорусі, Грузії, Гонконгу та Куби.
Урочистості проходили під девізом “Відстоюйте свободу!”
За словами бургомістра Берліна Кая Веґнера (Kai Wegner), 9 листопада 1989 року – це щасливий день, коли “мужні громадяни просто усунули мур своїм тиском”.
На урочистому заході учасники вклали троянди у фрагменти залишків мура.
У Каплиці примирення, що є частиною Меморіалу Берлінського муру, відбувся молебень.
Наприкінці заходу учасники запалили свічки.
У своєму суботньому подкасті, присвяченому річниці падіння муру, канцлер ФРН Олаф Шольц (Olaf Scholz) охарактеризував його як “революцію свободи”, послання якої сьогодні є актуальним як ніколи.
“Сміливість, впевненість і солідарність приносять свої плоди. Ми нічого не можемо досягти одне проти одного, тільки разом ми сильні!” – сказав Шольц.
Він наголосив, що європейцям слід триматися разом, особливо зараз, “коли глобальна політична ситуація є настільки складною – чи то в Україні, чи то на Близькому Сході, чи то в питаннях захисту клімату або економіки”. “Наша спільна історія осені 1989 року показує нам, як ми можемо досягти наших цілей: стоячи разом – за мир і свободу, за безпеку і процвітання, за верховенство права і демократію”, – наголосив німецький канцлер.
За матеріалами:
https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3925344-u-stolici-frn-vidznacaut-35ricca-padinna-berlinskogo-muru-ta-zgaduut-ukrainu.html#
www.dw.com/uk/u-berlini-vidznacili-35tu-ricnicu-padinna-berlinskogo-muru/a-70742713
Біля Бранденбурзьких воріт, 10 листопада 1989.
Падіння Берлі́нського муру або Берлінської стіни (нім. Mauerfall), 9 листопада 1989 року – це була одна з низки подій, що започаткували падіння комунізму в Центральній та Східній Європі, якій передував Рух Солідарності в Польщі. Падіння внутрішнього німецького кордону відбулося незабаром після цього. Через три тижні на Мальтійському саміті було оголошено про закінчення холодної війни, а в жовтні наступного року відбулося об’єднання Німеччини.
uk.wikipedia.org/wiki/Падіння_Берлінського_муру