Збірна України офіційно завершила виступи на Олімпійських іграх-2024.
Впродовж турніру Україна виборола 12 нагород.
Всі медалісти збірної України на Олімпіаді-2024. Суспільне Спорт
- 12 медалей України — другий найгірший результат в історії. Меншу кількість нагород українці мали лише на Іграх у Ріо-де-Жанейро у 2016 році (11).
- При цьому три золоті нагороди — найкращий результат України за 12 років на Олімпіадах. На двох попередніх Іграх України сумарно здобули таку ж кількість медалей: дві — в Ріо-2016 та одну у Токіо-2020.
- Одразу у двох видах спорту Україна здобула три медалі на Олімпійських іграх — легкій атлетиці та боротьбі.
На минулій Олімпіаді-2020 у Токіо збірна України виграла 19 медалей – 1 золоту, 6 срібних та 12 бронзових нагород. Це був найгірший результат в історії незалежності країни.
Сьогодні у Парижі закінчуються XXXIII літні Олімпійські ігри.
Україну в Парижі представляли 140 спортсменів – це абсолютний антирекорд за всю історію виступів збірної на Іграх. Українські олімпійці виступили у 26-ти із 32 дисциплін.
Володарі медалей отримають призові з державного бюджету: 125 тисяч доларів за золоту медаль, 100 тисяч – за срібну та 80 тисяч – за бронзову.
У фіналі Україна зустрічалася з Південною Кореєю та у напруженому протистоянні здобула перемогу з рахунком 45:42.
Україна виграла перше золото Олімпіади у фехтуванні з 2012 року, коли у Лондоні перемогу святкувала Яна Шемякіна в особистому турнірі на шпагах. Також це друга в історії золота медаль жіночої збірної України у турнірі на шаблях.
Легка атлетика. Стрибки у висоту.
Ярослава Магучіх у вирішальному протистоянні фіналу обійшла австралійку Ніколу Оліслагерс.
Українка взяла висоту 2.00 метра з першої спроби, а Оліслагерс — з третьої. З планкою на висоті 2.02 метра Оліслагерс не впоралася, що і зробило Ярославу олімпійською чемпіонкою.
Бокс. 80 кг.
Хижняк у столиці Франції на шляху до фіналу пройшов угорця, бразильця і дворазового олімпійського чемпіона з Куби, а у вирішальному поєдинку роздільним рішенням суддів переміг представника Казахстану Нурбека Оралбая.
На минулих Іграх у Токіо український боксер з Полтави також виступав у фіналі та вів у записках суддів, але програв бій нокаутом та взяв срібло.
Срібні медалі
Кульова стрільба. Пневматична рушниця, 50 метрів.
Куліш з третього місця кваліфікувався у фінал стрілянини з гвинтівки з 50 метрів з трьох положень – лежачи, сидячи та стоячи. Після першого етапу фіналу українець лідирував у заліку, але після стрільби на виліт Сергій вийшов у вирішальну сутичку з китайцем Лю Юкунем і в підсумку став другим.
Спортивна гімнастика. Паралельні бруси.
Українець на своєму коронному снаряді показав результат 15.500 і поступився лише Цзоу Цзіньюаню з Китаю. Для 20-річного Ковтуна це перша олімпійська нагорода в кар’єрі. Також це перша медаль України на Олімпіаді у спортивній гімнастиці за вісім років.
Греко-римська боротьба. Вага до 67 кг.
У півфіналі українець розібрався з азербайджанцем Хасратом Джафаровим, який був першим номером. На фінал українець вийшов із пов’язкою на голові через сильну гематому навколо ока. Там він із рахунком 5:6 програв іранцю Саїду Есмаїлі Лейвесі. Насібов виграв срібло на другій поспіль Олімпіаді.
Людмила Лузан та Анастасія Рибачок
Гребний спринт. Каное-двійки, 500 метрів.
Спочатку у своєму півфінальному заїзді Лузан і Рибачок показали третій результат, а вже у фіналі українки стали другими, поступившись китаянкам, але на останніх метрах обійшовши канадок. Лузан і Рибачок виграли срібло на других Іграх поспіль.
Вільна боротьба. 62 кг.
Під час змагань у Парижі 25-річна Коляденко в 1/8 фіналу здолала представницю Монголії Орхон Пуревдорж (8:7), у чвертьфіналі перемогла болгарську спортсменку Біляну Дудову (7:3), а в півфіналі переграла Айсулу Тинибекову з Киргизстану (9:2). У вирішальній сутичці за золото українка розгромно програла другому номеру світового рейтингу Мотокі Сакурі з Японії з рахунком 1:12.
Бронзові медалі
Фехтування. Індивідуальна шабля.
Харлан стартувала з перемоги в 1/16 фіналу над японкою Сіхомі Фукусімою — 15:9, в 1/8 фіналу перемогла титуловану азербайджанку Анну Башту — 15:6, а у чвертьфіналі не залишила шансів представниці Угорщини Анні Мартон — 15:7. У півфіналі Харлан програла другому номеру світового рейтингу і першій сіяній змагань француженці Сарі Бальцер (7:15). У бронзовому фіналі 33-річна українка в напруженому й емоційному поєдинку переграла південнокорейську суперницю Чой Себін із рахунком 15:14, завоювавши першу медаль для України на Іграх-2024.
Легка атлетика. Стрибки у висоту.
Геращенко розділила бронзу з австралійкою Елеонор Паттерсон — вони удвох узяли висоту 1,95 метра і з трьох спроб не підкорили планку 1,98 метра. Для 29-річної Ірини це перша олімпійська нагорода в кар’єрі.
Легка атлетика. Метання молота.
Уродженець Запоріжжя завоював бронзу, метнувши молот у другій спробі з результатом 79.39 м. Для 23-річного українського атлета це перша олімпійська нагорода у кар’єрі.
Греко-римська боротьба. Вага до 87 кг.
Українець потрапив до бронзового фіналу вагової категорії до 87 кг після поразки від іранця Алірези Мохмаді. У сутичці за медаль Беленюк зустрічався з поляком Аркадіушем Кулиничем і впевнено впорався із суперником з рахунком 3:1.
Після поєдинку Жан завершив професійну кар’єру борця. Для нього це третя олімпійська медаль. Також Беленюк є срібним призером Ріо-2016 та чемпіоном Токіо-2020.
https://zn.ua/ukr/SPORT/olimpiada-2024-u-parizhi-vsi-medali-ukrajini.html