Держпродспоживслужба повідомила про виявлення на території кількох громад Запорізького району небезпечного шкідника – Американського білого метелика.
У зв’язку з цим, за поданням державного фітосанітарного інспектора Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області розпорядженням голови Запорізької районної державної адміністрації від 21.06.2024 №167 на території землекористування Новомиколаївської селищної, Долинської, Михайло-Лукашівської, Матвіївської, Петро-Михайлівської, Михайлівської, Біленьківської сільських рад Запорізького району Запорізької області запроваджено карантинний режим. Загальна площа – 315 га. Крім того, на території Біленьківської сільської ради у зв’язку з виявленням регульованого шкідливого організму Повитиці польової також запроваджено карантинний режим на площі 2 га.
Розпорядженням затверджено фітосанітарні заходи щодо локалізації та ліквідації вогнищ регульованих шкідливих організмів. З карантинних зон заборонено вивезення заражених регульованим шкідливим організмом об’єктів регулювання без проведення їх фумігації, а заражені території необхідно обробляти препаратами, внесеними до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.
До відома
Американський білий метелик – одна з найнебезпечніших для ведення сільського господарства комах. Американський білий метелик належить до родини Ведмедиків ,який шкодить квітам, листям та плодам близько 300 видів плодових,декоративних ,лісових та інших культур. Найбільш пошкоджує фруктові культури:яблуню, шовковицю, черешню, сливу, вишню, виноград, грушу, горіх волоський . Це є причиною великого негативного впливу “американця” на сільське господарство.
Повитиця польова — однорічна рослина-паразит, яка не маючи ні коренів, ні справжніх листків, кріпиться до рослини-господаря за допомогою спеціальних органів і живиться за її рахунок. Повитиця польова знижує врожай сільськогосподарських культур і погіршує якість продукції, збільшує витрати ресурсів на її виробництво. Стебла у повитиці польової нитковидні, гіллясті, жовті або жовто-гарячі. Квітки зібрані в густі клубочки білого або зеленувато-білого кольору. Плід — коробочка притиснуто-куляста, в якій знаходиться дуже дрібне шорстке насіння. Розмножується повитиця в основному насінням, але здатна розмножуватись вегетативно фрагментами стебла. Вважається, що одна рослина повитиці може дати до 16 тис. насінин, схожість яких в ґрунті зберігається до 10 років. Насіння здатне зберігати схожість навіть після проходження через травну систему худоби.
За консультаціями з питань фітосанітарної безпеки звертайтесь до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області: м.Запоріжжя, проспект Маяковського, 20 а, контактний тел. (061) 239 73 20.