ДЕНЬ 846-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 846 RUSSIAN AGRESSION
18 червня в Україні святкують День дільничного офіцера поліції. Це професійне свято було засноване 2004 року згідно з наказом Міністра внутрішніх справ України.
Дільничний офіцер – це представник Національної поліції на дільниці, до обов’язків котрого належать: протидія злочинним діям (включаючи сімейне насильство), профілактика правопорушень та причинно-умовний аналіз, контроль зберігання й використання зброї, забезпечення публічної безпеки громадян, соціальна адаптація колишніх ув’язнених, протидія нелегальній міграції та таке інше. Це свято є виявом поваги до фахівців цієї нелегкої професії.
18 червня День народження дитячого візочка. Це дата, коли 1889 року американець на ім’я Річардс отримав патент на цей винахід. Проте історія говорить, що дитячий візочок існував ще з 1730 року в родині герцога Девонширського. Тоді коляска мала вигляд карети та запрягалась поні.
Це свято є вшануванням важливого прогресу у догляді за дітьми та зручності для батьків.
18 червня Міжнародний день боротьби з мовою ненависті (International Day for Countering Hate Speech). Ця подія – про згубний вплив пропаганди, розпалювання ворожнечі, мета цього дня підвищити обізнаність про негативний вплив мови ненависті та спонукати людей до дій проти неї.
Цей день було засновано влітку 2021 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, що стала результатом глобальної стурбованості “експоненціальним поширенням мови ненависті”. Його мета – сприяти міжконфесійному та міжкультурному діалогу і толерантності в боротьбі з мовою ненависті.
А ще 18 червня Міжнародний день пікніка (International Picnic Day).. Це традиційне свято, яке закликає людей виходити на природу та насолоджуватися спільним часом, їжею та веселощами.
Відсвяткувати його можна, створити власну пікнікову пригоду. Організуйте свій пікнік у парку чи на природі.
18 червня Міжнародний день суші (International Sushi Day). Це свято було започатковано Крісом Де Мейном 2009 року, коли він створив сторінку на Facebook, присвячену його улюбленій страві.
Суші – це традиційна японська страва, що складається з рису, різноманітних морепродуктів або м’яса, нерідко додають зелень/водорості та плавлений сир. У європейських країнах найчастіше зустрічаються такі різновиди суші, як макі-дзуші (закручені у норі) та ніґірі-дзуші (спресований рис, покритий рибою). Символ японської кухні зародився у Південній Азії, а у 7 столітті розповсюдився Японією. Саме рисові суші виникли аж у 17 столітті.
18 червня святкують День любителів риболовлі. Це свято для всіх прихильників рибальства, щоб відсвяткувати свою пристрасть до риболовлі.
День любителів риболовлі – неофіційна подія, що походить зі США та здобула популярність у світі, присвячена як спортивній, так і любительській риболовлі. Це чудова можливість влаштувати риболовлю, чи то в самотності, чи у колі друзів. Цей день також може бути приводом для зустрічей та обміну досвідом між рибалками.
А ще 18 червня День гордості та гідності аутиста, або День гордості людей з аутизмом (Autistic Pride Day). Цей день був заснований організацією Aspies For Freedom 2005 року і має на мету відзначення досягнень людей з аутизмом, підвищення обізнаності про аутичні розлади, та руйнування стереотипів, які існують навколо аутистів.
На розлад аутистичного спектру (РАС) в даний час страждає 1 з 68 дітей. Хлопчики майже вп’ятеро частіше, ніж дівчатка, діагностуються з РАС. Розлад аутистичного спектра – одне з найшвидших порушень розвитку в США. РАС зустрічається частіше, ніж дитячий рак, діабет та СНІД разом узяті.
А ще 18 червня День стійкої гастрономії. Це свято було засноване Генеральною Асамблеєю ООН 2016 року з метою відзначення кулінарного розмаїття та заохочення споживання місцевих, сезонних продуктів. Стійка гастрономія означає створення та насолоду від кухні, яка враховує походження інгредієнтів, способи вирощування продуктів харчування, а також те, як вони потрапляють на наші ринки та на наші тарілки.
День стійкої гастрономії має за мету привернення уваги людства до вагомості стійкої гастрономії, наголошення на сприянні стійкої гастрономії сталому світовому розвитку шляхом покращення продовольчої безпеки, розквіту сільського господарства та виробництва, підвищення рівня харчування тощо. Гастрономія є частиною самовираження культури кожного народу, де відбита його душа та природа.
Як назвати дитину, яка народилася 18 червня
Іменини: Олександр, Василь, Віктор, Леонтій, Сергій.
Талісманом людини, народженої 18 червня, є агат. Здавна вірили, що прикраси з цим каменем збільшували потенцію у чоловіків. А ще агат допомагає побороти страхи.
Цього дня народилися:
- 1964 рік — український бард, поет, письменник Кость Павляк;
- 1977 рік — офіцер Державної прикордонної служби України, учасник російсько-української війни, Герой України Ігор Дашко;
- 1986 рік — тричі чемпіон України з шахів у своїй віковій категорії (1997,1998, 2001) Андрій Волокитін.
Пам’ятні дати і події 18 червня
- 1637 рік — запорожці разом із донцями здобувають османську фортецю Азов;
- 860 рік — флот князів Аскольда і Діра нападає на Константинополь;
- 1583 рік — відбувається перше страхування життя;
- 1651 рік — під час визвольної війни 1648—1654 років розпочинається битва під Берестечком;
- 1668 рік — на Сербинському Полі відбувається Рада Війська Запорозького, на якій козацькі полки правителя підмосковської України Івана Брюховецького визнають Петра Дорошенка своїм Гетьманом і разом з усім Військом Запорозьким затверджують його на гетьманстві;
- 1709 рік — зруйновано Чортомлицьку Січ;
- 1782 рік — у Швейцарії зафіксували останній відомий випадок страти за чаклунство;
- 1815 рік — Наполеон програє битву при Ватерлоо;
- 1817 рік — у Лондоні відкривають міст Ватерлоо;
- 1837 рік — Іспанська республіка приймає нову Конституцію;
- 1889 рік — американець Річардсон ухвалює патент на дитячий візочок;
- 1934 рік — заарештовують Романа Шухевича у зв’язку з вбивством міністра польського уряду Перацького;
- 1939 рік — у Каневі на могилі Тараса Шевченка відкривають пам’ятник цьому поету;
- 1946 рік — Італія проголошена республікою;
- 1976 рік — проголошують незалежність Сейшельських Островів;
- 1996 рік — Україну приймають до складу Конференції з роззброєння;
- 2000 рік — Львівська міська рада накладає заборону на трансляцію в громадських місцях російськомовних пісень;
- 2009 рік — запускають Lunar Reconnaissance Orbiter, космічний апарат НАСА з дослідження Місяця.
Джерела:
www.dilovamova.com/index.php?page=10&month=06&day=18
https://tsn.ua/other/yake-18-chervnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2600652.html
/daytoday.ua/18-chervnia