ДЕНЬ 770-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 770 RUSSIAN AGRESSION
3 квітня відзначається Всесвітній день водних тварин (World Aquatic Animal Day (WAAD)) – щорічна подія, присвячена виключно водним тваринам. Поки що свято є маловідомим, оскільки вперше відбулося в 2020 році.
Метою цього дня є поширити інформацію про цих, часто забутих диких тваринах, які мешкають у воді чи поблизу неї. А це не тільки риби, восьминоги, корали, кити та дельфіни. До цієї групи входять полярні ведмеді, пінгвіни, а також земноводні та морські птахи.
Часто водні тварини виключаються з законодавчої і нормативної бази, яка забезпечує захист друзів наших менших. Подія була запущена 2017 року за ініціативи Клініки прав тварин при юридичній школі Льюїса і Кларка. Свято поки що є маловідомим, але воно щороку набуває все більше поширення.
3 квітня День народження мобільного телефону. Саме 3 квітня 1973 року Мартін Купер показав світові перший мобільний телефон, а потім зателефонував з нього своїм конкурентам із компанії Bell Labs.
Вже багато років людство не може уявити життя без мобільних телефонів, адже ці гаджети є портативними, тобто дозволяють спілкуватись в реальному часі з будь-якого місця.
Мартін Купер в 2007 році. В руках одна з перших моделей стільникового телефону.
Згодом мобільний телефон розвинувся до смартфона, який виконує безліч функцій, але без винаходу Купера розвиток мобільної індустрії був би неможливим.
3 квітня кожного року власний День народження відзначає кавомолка (кавниця), бо саме цього дня у 1829 році Джеймс Каррінгтон запатентував ручну кавомолку.
Спочатку, коли про кавомолках ще зовсім не йшлося, жителі арабських країн подрібнювали кавові зерна в ступках (вони могли бути як дерев’яними, так і кам’яними). Але перетворити їх в дрібну порошкоподібну масу не представлялося можливим.
Як тільки з’явилася ручна кавомолка, радості кавоманам не було меж. Достеменно невідомо, хто придумав своєрідний невеликий млинок для перетворення зерен в порошок. Але в 1829 році в квітні місяці Каррінгтон Джеймс отримав патент на ручну кавомолку.
Сталося це 3 числа. З тих пір в цей день любителі ароматних зерен збираються разом і куштують цей напій бадьорості, як в чистому вигляді, так і з додаванням кориці, лимона, молока або вершків.
А ще 3 квітня святкують День народження штрих-коду.
Саме цього дня компанією IBM було показано штрих-код, який спільно створили Бернард Сільвер та Норман Джозеф Вудланд. Штрих-код являє собою графічну інформацію, котру наносять на необхідний предмет для ідентифікації товару. Штрихові коди зчитують за допомогою інших технічних засобів.
День піших прогулянок (Walking Day), що відзначається щороку в першу середу квітня, заохочує людей по всьому світу зашнурувати кросівки і зробити крок до кращого здоров’я. Спонсорований Американською асоціацією серця, цей день підкреслює важливість фізичної активності, зокрема ходіння, як доступного способу зміцнення здоров’я.
День піших прогулянок виник у Великій Британії, зокрема в Північно-Західній Англії, і бере свій початок з церковних парадів, відомих як “Дні ходьби” або “Білі прогулянки”. У цих заходах, започаткованих на початку 19 століття, члени громади, зокрема діти зі шкіл та молодіжних організацій, таких як “Бригада хлопчиків”, “Скаути” та “Дівчачі гайди”, марширують місцевими вулицями. У супроводі оркестрів, після яких часто влаштовувався ярмарок, ці прогулянки давали можливість згуртувати громаду та відсвяткув
Також 3 квітня Всесвітній день вечірки. Свято було створене ще 1996 року, а до цього творців підштовхнув роман «Політ» автора Ванни Бонта, який розповідає фантастичну історію зі зворотним відліком часу. Події роману завершуються 2000 року, а саме 3 квітня, коли по всій планеті відбувається масштабна вечірка.
Як назвати дитину, яка народилася 3 квітня
Іменини: Микита, Йосип, Іван, Феодосія.
Талісманом людини, народженої 3 квітня, є лазурит. Здавна цей камінь був символом гармонії та балансу. В давнину люди вірили, що прикраси з лазуриту допомагають відновити зір.
В цей день народилися:
- 1924 рік — український вчений-правознавець, академік, засновник Академії правових наук України, на честь якого названий Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва у Києві Федір Бурчак;
- 1961 рік — український політичний діяч Олексій Кучеренко;
- 1987 рік — український боксер-любитель, чемпіон Європи 2008 року у середній ваговій категорії Іван Сенай.
Пам’ятні дати і події 3 квітня
- 1043 рік — Едуарда Сповідника коронують на англійський престол;
- 1502 рік — розпочинається четверта експедиція Христофора Колумба до берегів Америки;
- 1559 рік — підписують Като-Камбрезький мир, який завершує Італійські війни 1494—1559 років;
- 1789 рік — корабель «Баунті» на чолі з капітаном Вільямом Блаєм виходить з Таїті і бере курс на схід, до Америки;
- 1863 рік — в США вручають перші військово-морські медалі;
- 1879 рік — в болгарському місті Тирново скликають Великі народні збори, на яких столицею держави обирають місто Софію;
- 1885 рік — Готтліб Даймлер отримує німецький патент на високошвидкісний бензиновий чотиритактний двигун «Standuhr»;
- 1907 рік — створюють Університет Саскачевану (Канада);
- 1910 рік — вперше здійснюють сходження на найвищу вершину Північної Америки Мак-Кінлі (6193 м) на Алясці;
- 1913 рік — лідерку англійських суфражисток Еммелін Панкгерст обвинувачують у підбурюванні до підпалів і засуджують до трьох років ув’язнення;
- 1918 рік — Перша світова війна: французького маршала Фердинанда Фоша призначають головнокомандувачем військ Антанти на західному фронті;
- 1933 рік — у Херсоні український хірург Юрій Вороний вперше у світі виконує клінічну пересадку нирки (26-річній жінці пересадили орган 60-річного померлого чоловіка);
- 1933 рік — літак уперше перелітає через Еверест;
- 1948 рік — президент США Гаррі Трумен затверджує Акт про надання країнам грошової допомоги — відомий як «план Маршалла»;
- 1973 рік — засновують літературну премію імені Павла Тичини;
- 1973 рік — перший дзвінок стільниковим телефоном: Мартін Купер з Motorola набирає конкурентів із Bell Labs;
- 1981 рік — виходить друком перший номер польського незалежного профспілкового видання «Тижневик Солідарність»;
- 1987 рік — у приміщенні штаб-квартири Всесвітньої організації охорони здоров’я забороняють палити;
- 1990 рік — над Львівською ратушею вперше в обласному центрі України офіційно піднімають синьо-жовтий стяг, перед тим освячений у греко-католицькому кафедральному соборі Святого Юра;
- 1999 рік — збройні сили НАТО завдають першого повітряного удару по столиці Югославії Белграду;
- 2007 рік — французький швидкісний поїзд «TGV» встановлює новий світовий рекорд швидкості для пасажирського поїзда: 574,8 км/год.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-3-kvitnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2542723.html
daytoday.ua/3-kvitnia/