У двох пробах питної води є відхилення від норми у 4 рази
Спеціалісти Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб регулярно досліджують якість питної води у Запоріжжі та області.
Як повідомили у центрі, на днях у двох пробах води у Запоріжжі фахівці виявили відхилення від норми санітарно-хімічних показників.
Зокрема, по вулиці Набережна, 39, ДВС-2, КП “Водоканал” – за показником “тригалогенметани” – 383,8 мкг/дм³ (нормативне значення – ≤ 100 мкг/дм³);
На вулиці Козака Бабури, 11-б, НС 3-го підйому “Хортицька” КП “Водоканал” – за показником “тригалогенметани” – 374,15 мкг/дм³ (нормативне значення – ≤ 100 мкг/дм³).
Показники перевищують норму майже в 4 рази.
А у селі Біленьке Запорізького району вміст тригалогенметанів у воді становив 466,28 мкг/дм3, тобто норма перевищена майже у 5 разів.
Що таке тригалогенметани?
Тригалогенметани – це сполуки, які утворюються під час хлорування води.
Як відомо, хлор додається до води для знищення мікробів і патогенних мікроорганізмів, але коли він змішується з іншими органічними сполуками, він може створювати кілька шкідливих побічних продуктів, зокрема, і тригалогенметани.
А ці речовини, накопичуючись у великих дозах в тканинах і органах, викликають рак шлунка, ободової і прямої кишки, печінки і сечового міхура, а також провокують проблеми з системою травлення.
Особливо вони небезпечні для дітей та вагітних.
Фото ілюстративне