Як повідомляє Укрінформ, тайванці обирають на наступні чотири роки нового президента і 113 депутатів Законодавчого юаня — парламенту.
Головними конкурентами на перегонах є владна впродовж останніх восьми років Демократична прогресивна партія (ДПП), яка безкомпромісно виступає за незалежність острова, та опозиційна консервативна партія Гоміндан, котра припускає можливість економічної співпраці з КНР.
Після перемоги ДПП на виборах 2016-го, коли нова тайванська влада на чолі з президенткою Цай Інвень визначила курс на незалежність одним зі своїх пріоритетів, офіційний Пекін заморозив усі контакти з Тайбеєм і відмовляється від будь-якої політичної комунікації з лідерами острова.
У цьогорічних виборах беруть участь три політсили — за участь у владі також бореться Народна партія.
Існує висока ймовірність зміни влади та повернення до керівництва Тайванем Гоміндану, з яким Пекін сподівається знайти порозуміння. Тож Китай надає великого значення нинішньому волевиявленню.
За даними місцевого Центрвиборчкому, на Тайвані близько 19,6 мільйона людей мають право голосу. На острові створено 17 795 виборчих дільниць, проголосувати на яких можна з 8:00 ранку до 16:00, після чого почнеться підрахунок голосів.
Нагадаємо, на Тайвані діє президентсько-парламентська форма правління, тому найбільше уваги приділяється виборам президента, який формуватиме наступний уряд.
Найзапекліша боротьба за цей пост ведеться між кандидатом від ДПП і нинішнім віцепрезидентом Лай Чінте та висуванцем Гоміндану Хоу Юі.
https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3812783-na-tajvani-obiraut-novogo-prezidenta-i-parlament.html