Винищувач F-16 може забезпечувати повітряне прикриття військ, атакувати наземні цілі, знищувати ворожі літаки і перехоплювати ракети. Тоді як програмне забезпечення Су-27 і МіГ-29 не оновлювалося з 1980-х років.
Про це CNN розповів військовий льотчик з позивним Мунфіш.
“F-16 – це швейцарський армійський ніж. Це дуже хороша зброя, яка може виконати будь-яку місію. В умовах миру у нас було б багато часу, щоб повністю вивчити літак, але, на жаль, у нас немає цього часу”, – вважає український пілот, який раніше був командиром ескадрильї радянських винищувачів МіГ-29.
За його словами, до американського F-16 після МіГ-29 потрібно звикнути. Бо у новітнього винищувача досить тісна кабіна. Водночас F-16 більш досконалий в авіоніці, дуже маневрений, простий з точки зору інтерфейсу та спонукає до агресивного пілотування.
Мунфіш додав, що якби F-16 були в України вже зараз, то одним з головних завдань було б відбиття хвиль російських безпілотних і ракетних атак.
“Програмне забезпечення F-16 постійно вдосконалюється. У той же час, програмне забезпечення систем на радянських МіГ-29 і Су-27 лишалося без змін ще з кінця 1980-х років, коли ці літаки розроблялися. У той період безпілотники існували лише у фантастичних книжках. Тобто тоді ніхто не вважав БПЛА серйозною загрозою, яку треба було б знищити винищувальною авіацією”, – пояснив він.
Війська на землі також чекають на F-16. Наявність американських винищувачів в повітрі значно полегшить виконання завдань піхоти, у якої буде краще прикриття.
У статті
https://edition.cnn.com/2023/11/21/europe/ukrainian-pilot-f-16-jet-intl/index.html
також мова про те, що Україна потребує нових винищувачів, щоб допомогти впоратися з іншою групою загроз: російськими ракетами та безпілотниками. Минулої зими росіяни розгорнули масштабну кампанію з руйнування енергетичної інфраструктури України, націлившись на генеруючі потужності та примусово відключивши електроенергію. З наближенням зими залишається велика стурбованість тим, що російські ракети та безпілотники знову сіють хаос.
Командувач ВПС України Микола Олещук заявив CNN, що українська ППО знищує в середньому близько 75 відсотків крилатих ракет і ударних безпілотників, але решта озброєння все одно досягає цілей.
“Для захисту країни та досягнення переваги в повітрі над окупованими територіями нам вкрай потрібні додаткові системи протиповітряної оборони – малої, середньої та великої дальності, а також сучасна авіація”, – сказав Олещук.
Парк реактивних літаків радянської епохи в Україні старіє, деякі літаки ВПС, що перебувають на озброєнні, приблизно вдвічі старші за пілотів.
“Ми досі зберігаємо ці літаки в хорошому стані, але ми маємо розуміти, що місії, [виконувані] нашими пілотами на радянській техніці, смертельні, – сказав Олещук. – І ми втрачаємо найкращих із них”.
Війська на землі також чекають на F-16. Заступник командира третьої окремої десантно-штурмової бригади під позивним Mose сказав CNN, що наявність F-16 у повітрі значно полегшить піхоті виконання завдань із кращим прикриттям.