ДЕНЬ 636-й РОССИЙСКОЙ АГРЕССИИ — DAY 636 RUSSIAN AGRESSION
До Нового года — 40 дней.
День Десантно-штурмових військ Збройних сил України відзначається щорічно 21 листопада з 2017 року. Із переформуванням десантних військ як десантно-штурмових, свято замінило собою день високомобільних десантних військ.
Вперше було відзначено урочистою церемонією на Михайлівській площі в Києві, під час якої Президент Петро Порошенко вручив війську оновлену символіку.
Було проведено церемонію заміни блакитного берета на темно-бордові, разом із новим беретним знаком, вручено штандарт командувача десантно-штурмових військ, прапор роду військ, встановлено текст клятви десантника.
День Гідності та Свободи — свято в Україні, яке відзначають щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) і Революції Гідності (акція студентів і громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року).
Є наступником свята Дня Свободи, яке святкували 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005-2011 роках, доки його не скасували указом президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ, згідно з яким в Україні 21 листопада святкується День Гідності та Свободи.
21 листопада Всесвітній день телебачення.
Подія була заснована ООН 17 грудня 1996 року, а дату святкування обрали на честь першого дня здійснення Всесвітнього телевізійного форуму ООН.
21 листопада у Греції — День Збройних сил, у Венесуелі — День студента, у Бразилії — Національний день гомеопатії, в Аргентині — День медсестри, в Італії — Мадонна делла Салюте.
Як назвати дитину, яка народилася 21 листопада
Іменини: Ярополк, Олександр, Марія.
Талісманом людини, народженої 21 листопада, є циркон. Штучний мінерал, який володіє сильними магічними властивостями. Наприклад, цирконій допомагає тим, кому потрібно зібрати багато інформації за короткий проміжок часу.
Цього дня народилися:
- 1830 рік — український громадський діяч і етнограф, домігся дозволу на перше повне видання творів Т.Шевченка Андрій Маркевич;
- 1896 рік — український композитор Михайло Вериківський;
- 1952 рік — український художник, графік, книжковий ілюстратор, народний художник України Сергій Якутович.
Пам’ятні дати 21 листопада
- 1620 рік — після тримісячного плавання на кораблі «Мейфлавер» сім’ї англійських переселенців-пуритан висадилися в Північній Америці — в районі мису Код;
- 1783 рік — у небо над Парижем піднімається перша пілотована людиною повітряна куля братів Жозефа-Мішеля і Жака-Етьєнна Монгольфье;
- 1806 рік — Наполеон оголошує «континентальну блокаду» Великої Британії;
- 1877 рік — Томас Едісон представляє свій фонограф;
- 1916 рік — тоне «Британнік», корабель-близнюк «Титаніка», який налетів на німецьку міну;
- 1918 рік — у Львові встановлюють польську владу, а Уряд ЗУНР переїжджає до Тернополя, згодом до Станіслава;
- 1919 рік — укладають «Договір між союзними державами і Польщею про Східну Галичину», який передбачив передачу на 25 років Галичини до складу Польської республіки з обов’язковим забезпеченням їй автономного статусу;
- 1920 рік — армія УНР переходить Збруч на територію Польської держави, де була інтернована в таборах;
- 1947 — У Нью-Йорку засновано Панамериканську українську конференцію.
- У 1948 році було утворено Координаційний Центр Українських Громадських Організацій у Європі. Після тривалої підготовки, у листопаді 1967 р. на з’їзді в Нью-Йорку утворено Світовий Конгрес Вільних Українців (СКВУ), що об’єднав усі крайові та міжкраєві українські організації діаспори;
- 1962 рік — президент США Джон Кеннеді знімає блокаду Куби;
- 2004 — В Україні проходив другий тур виборів Президента України. О 20:40 на Майдані Незалежності близько 20 тисяч прихильників кандидата в Президенти України Віктора Ющенка розпочали акцію з оприлюднення підсумків паралельного підрахунку результатів другого туру виборів.
- Почалася Помаранчева революція;
- 2013 — В Україні розпочався Євромайдан.
Церковне свято. Цього дня православна церква святкує велике дванадесяте свято — Введення в храм Пресвятої Богородиці. Батьки Діви Марії святий Іоаким і свята Анна дали обітницю присвятити свою доньку богу і в трирічному віці привели її в Єрусалимський храм. Там вона виховувалася разом із іншими благочестивими дівчатами, вивчала Святе Письмо, займалася рукоділлям, а весь вільний час проводила в молитвах. За переказами, Марії являлися ангели, які розмовляли з нею і подавали їй їжу. У храмі Марія жила до п’ятнадцяти років, а після закінчення цього віку їй у чоловіки обрали благочестивого вдівця Йосипа.
Свято Введення встановилося ще на зорі християнства. У православ’ї воно набуло широкого розповсюдження в 9 столітті. Ще його асоціювали його не стільки з Богородицею, скільки з поняттям початку, у цьому випадку — початку справжньої зими.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/948970.html
https://tsn.ua/other/yake-21-listopada-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2453167.html