54 відсотків опитаних матерів вважають, що можливість українських батьків вирішувати питання, пов’язані з вихованням та розвитком дітей, погіршилася порівняно з часами до повномасштабного російського вторгнення в Україну. Про це йдеться у звіті Соціологічної групи «Рейтинг» за результатами опитування, проведеного на замовлення проєкту «Дій для дітей України» [Ukraine Children’s Action Project].
Невтішну статистику наводить УКМЦ.
Найчастіше про такі труднощі говорили матері з Києва – 67 відсотків. Серед матерів з високим доходом відчуття погіршення зафіксовано у 41 відсотків, у малозабезпечених – серед 59 відсотків, з найнижчим доходом – у 54 відсотків.
Соціологи звернули увагу на те, що зі слів матерів, багато дітей бояться гучних звуків [48 відсотків], проявляють дратівливість [37 відсотків]. Вони не виявляють повних ознак посттравматичного стресового розладу [ПТСР], але вплив війни відображається на них у різний спосіб. Авторів дослідження також турбують тривалі наслідки стійкої психологічної травми з формальним діагнозом ПТСР або без нього, поряд з скорботою від втрати близьких людей.
Оригінал статті – на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/majzhe-polovyna-ukrayinskyh-ditej-boyatsya-guchnyh-zvukiv-opytuvannya