ДЕНЬ 630-й РОССИЙСКОЙ АГРЕССИИ — DAY 630 RUSSIAN AGRESSION
До Нового года — 46 дней.
15 ноября в Украине и мире празднуют Международный день сыра и хлеба.
Вперше свято Cheese and Bread Day відзначили в невеличкому містечку Сток-он-Трент у Великій Британії. Згодом його підтримали в багатьох куточках світу.
Цей день створений для того, щоб віднаходити нові смаки, поєднання та текстури, способи подавання хліба й сиру до столу.
Всемирный день борьбы против хронической обструктивной болезни легких проводится ежегодно в среду второй или третьей недели ноября по инициативе Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ), начиная с 2002 года.
Хроническая обструктивная болезнь легких (ХОБЛ) — общее название для ряда заболеваний, при которых наблюдается устойчивое нарушение движения воздушного потока из легких.
Используемые прежде термины «хронический бронхит» и «эмфизема» более не употребляются, они включены в понятие ХОБЛ.
По оценкам ВОЗ, хронической обструктивной болезнью легких страдают 210 миллионов человек. Почти 90% случаев смерти от ХОБЛ происходит в странах с низким и средним уровнем дохода.
Ежегодно 15 ноября в ряде стран отмечается экологический праздник — Всемирный день рециклинга, или Всемирный день вторичной переработки, с целью привлечения внимания властей, общественности и промышленных структур к этой теме.
Главные задачи вторичной обработки — решение проблемы ограниченности ресурсов, снижение стоимости готовой продукции за счет использования более дешевого сырья и борьба с загрязнением окружающей среды.
Свою историю праздник ведет с 1997 года, когда жители США впервые отметили America Recycles Day («День, когда Америка перерабатывает отходы»), который проводился экологами с целью поощрения американцев, сдающих отходы во вторичную переработку и покупающих продукцию, сделанную из вторичного сырья.
Міжнародний день письменників, які знаходяться в ув’язненні
Кожного року 15 листопада світ відзначає Міжнародний день письменників, які знаходяться в ув’язненні. Цей день присвячується тим, хто розплачується за своє інакомислення та свободу слова.
Цей день було засновано у 1981 році Комітетом письменників у в’язницях Міжнародного ПЕН-клубу.
Також 15 листопада Європейський день музичної терапії. Він є гармонійним закликом до світу, що підкреслює глибокий і надзвичайний вплив музики на добробут та здоров’я.
Цього дня музичні терапевти відчиняють свої двері, щоб продемонструвати, наскільки музика може допомогти у зціленні та особистісному зростанні.
15 листопада у Бельгії — День короля, День проголошення Республіки Бразилія, в Японії — Сіті-Го-Сан — свято дітей, в Австрії — День пам’яті Леопольда, Святого покровителя Австрії.
Як назвати дитину, яка народилася 15 листопада
Іменини: Варвара, Григорій, Гурій, Дмитро, Евстахій, Іван, Маркел, Матвій, Микита, Микола, Паїсій, Петро, Степан, Пилип, Хома.
Талісманом людини, народженої 15 листопада, є обсидіан. Камінь вулканічного походження, тому його часто називають «вулканічне скло». Обсидіан застосовували ще до часів палеоліту через його гострі краї. З нього виготовляли також амулети.
Цього дня народилися:
- 1738 рік — британський астроном німецького походження, композитор Гершель Фрідріх Вільгельм;
- 1930 рік — англійський письменник Джеймс Грем Баллард;
- 1965 рік — український політик, дипломат, заступник голови Секретаріату Президента України Ющенка Роман Безсмертний.
Пам’ятні дати 15 листопада
- 1492 рік — Христофор Колумб вперше описує тютюн, який вживали індіанці;
- 1837 рік — опублікували систему стенографії;
- 1884 рік — у Берліні відкривається Міжнародна конференція 14 держав з африканських питань, яка стала одним із етапів боротьби колоніальних країн за поділ Африки;
- 1887 рік — Карл Гесснер отримав патент на цинкову батарейку;
- 1889 рік — у Бразилії внаслідок військового перевороту повалили імператора Педру II, країна стає республікою;
- 1904 рік — патент на бритву зі змінними лезами;
- 1918 рік — розпочинається очолюване Директорією повстання проти влади гетьмана Павла Скоропадського;
- 1919 рік — за спільним рішенням Директорії та уряду УНР члени Директорії Федір Швець та Андрій Макаренко виїжджають з дипломатичними дорученнями за кордон, передавши всю повноту влади Симонові Петлюрі;
- 1920 рік — у Женеві відбувається перше засідання Асамблеї Ліги Націй, створеної 1919 року;
- 1940 рік — понад 500 літаків люфтваффе проводять масоване 10-годинне бомбування міста Ковентрі (Coventry, Велика Британія);
- 1945 рік — в Аугсбурзі група українських вчених, що перебували в еміграції, засновує Українську вільну академію наук;
- 1957 рік — відбувається перший політ міжконтинентального пасажирського літака Ту-144;
- 1960 рік — в море виходить перший американський підводний човен класу типу «Джордж Вашингтон» з ядерними ракетами на борту;
- 1971 рік — фірма Intel випускає перший мікропроцесор Intel 4004;
- 2001 — У Сумах закінчила роботу російсько-українська комісія з делімітації сухопутного кордону між державами;
- 2004 рік — на Першому Національному каналі Національної телекомпанії України відбуваються перші відкриті дебати кандидатів на пост президента України — В. Ющенка та В. Януковича.
Церковне свято. 15 листопада, у православному календарі день пам’яті Гурія і Самона. Гурій і Самон були двома правовірними, які жили поблизу міста Едеса у відокремлених місцях, де служили Богу в пості та молитві. Вони також наставляли інших на шлях правди і навертали багатьох від ідолопоклонства. За це їх схопили і поставили перед суддею Антоніном, який вимагав від них, щоб вони вклонилися богові Дею і принесли кадило в храм. Гурій і Самон відмовилися відступитися від своєї віри і зазнали жорстоких тортур. Нарешті, вони були страчені і отримали вінці мучеництва.