ДЕНЬ 579-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 579 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 97 днів.
25 вересня в Україні і світі святкують Всесвітній день фармацевта. Це аптечні працівники, які роблять величезний внесок в здоров’я населення планети.
Фото: Рexels
Вони обов’язково мають медичну освіту, що надає їм право правильно підбирати складові ліків, зберігати їх, консультувати покупців щодо препаратів, вести облік рецептів та інше.
Офіційно свято було створене в Туреччині 2009 року. Тоді в Стамбулі була створена Міжнародна фармацевтична організація, яка є партнером ВООЗ.
Також 25 вересня Всесвітній день легенів. Подія була створена за ініціативою Мічіакі Місіма, який був президентом Кіотської асамблеї FIRS 2016 року.
Особливо актуальною ця дата є в наші дні, коли через споживання тютюну, погані умови життя та забруднену екологію збільшилася кількість випадків захворювання легенів.
25 вересня святкують Всесвітній день мрії.
Ініціатива створення такого цікавого свята належить американці Озіомі Егвуонву, яка є відомою письменницею, викладачкою, ораторкою, експерткою з корпоративної культури і людського потенціалу. Озіома також займає посаду генерального директора міжнародної консалтингової компанії “BurnBright International”.
Вона допомагає підприємствам та людям розкрити свій потенціал, є директоркою ініціативи “Rising Women Rising world” — асоціації жінок, які беруть на себе відповідальність за розбудову світу.
У США – Національний день працівників громадського харчування.
Як назвати дитину, яка народилася 25 вересня
Іменини: Олександр, Герман, Євген, Єфросинія, Максим, Микола, Павло, Прохор, Роман, Сергій, Федір
Талісманом людини, народженої 25 вересня є гематит. Камінь був відомий людству ще з давніх-давен. Його червоний колір нагадує кров, за що і отримав свою назву. Здавна гематит використовували як амулет чи талісман. Вважалося, що він допоможе подолати труднощі.
В цей день народилися:
- 1932 рік — український оперний співак Анатолій Солов’яненко;
- 1951 рік — українська кіноактриса, кінорежисерка Людмила Єфименко;
- 1993 рік — український плавець Максим Шемберєв.
Пам’ятні дати 25 вересня
- 256 рік — Марк Клавдій Тацит стає римським імператором за рішенням сенату;
- 1066 рік — битва при Стемфорд Брідж;
- 1396 рік — Османські війська на чолі з Баязетом I громлять армію хрестоносців угорського короля Сигізмунда біля Нікополя;
- 1493 рік — Христофор Колумб вдруге відпливає до Америки;
- 1555 рік — протестантство набуває офіційного статусу релігії за умовами Аугсбурзького миру;
- 1789 рік — генерал Хосе де Рібас завоював османську фортецю Хаджи-Бей (майбутню Одесу).
- 1789 рік — Конгрес Сполучених Штатів підтримує 10 поправок до Конституції, які входять в історію як Білль про права;
- 1914 рік — бойове хрещення загону Українських Січових Стрільців Семенюка біля Сяніка;
- 1932 рік — іспанська Каталонія отримує автономію з правом мати власний прапор, державну мову і парламент;
- 1943 рік — розпочинається Дніпровська повітряно-десантна операція, яка закінчилася розгромом;
- 1960 рік — США спускають на воду перший атомний авіаносець Ентерпрайз;
- 1989 рік — Верховна Рада Литви оголошує приєднання республіки до СРСР 1940 року незаконним;
- 1992 рік — відкривають канал Рейн-Майн-Дунай, який з’єднує Чорне та Північне моря;
- 2020 рік — авіакатастрофа літака АН-26Ш під Чугуєвом, в результаті якої гине 26 осіб.
Церковне свято
Преподобна Єфросинія народилася на початку V століття в місті Александрії в родині знатних і багатих батьків і була єдиною дитиною. Мати Єфросинії померла рано. Виховував дівчинку батько, Пафнутій, який був благочестивим християнином. Він часто відвідував монастир, ігумен якого був його духовним наставником.
Коли Єфросинії виповнилося 18 років, батько хотів видати дочку заміж. Він попрямував у монастир до свого наставника, щоб отримати благословення на майбутній шлюб дочки. Ігумен розмовляв із дівчиною і дав їй своє благословення, але свята Єфросинія прагнула чернечого життя. Вона таємно прийняла постриг від ченця-мандрівника, залишила рідну домівку і вирішила вступити до обителі, щоб провести життя на самоті й молитві. Побоюючись, однак, що в жіночому монастирі її знайде батько, вона, назвавши себе євнухом Ізмарагдом, прийшла в той самий чоловічий монастир, який з дитинства відвідувала разом із батьком. Ченці не впізнали переодягнену в чоловіче вбрання Єфросинію і прийняли у свою обитель.
У працях, пості й молитві свята Єфросинія провела 38 років і досягла високої духовної досконалості. Її батько сумував за втратою коханої доньки і не раз за порадою настоятеля розмовляв із ченцем Ізмарагдом, відкриваючи йому свій сум, і знаходив у нього духовну розраду.
Перед кончиною преподобна Єфросинія відкрила скорботному батькові свою таємницю і просила, щоб ніхто, крім нього, не готував до поховання її тіла. Поховавши дочку, Пафнутій роздав усе своє майно жебракам і монастирю та прийняв чернецтво. Десять років, аж до своєї смерті, він жив у келії своєї дочки.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/936960.html
https://tsn.ua/other/yake-25-veresnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2412937.html