За підтримки Міністерства закордонних справ України, української та німецької комісії у справах ЮНЕСКО, 14 здобувачів освіти комунального закладу «Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Дивосвіт» Запорізької обласної ради (Асоційована школа ЮНЕСКО) були запрошені на відпочинок-реабілітацію до Німеччини, в місто Мінден.
18 днів дивосвітівці прожили в німецьких сім’ях — без повітряних тривог, жахливих вибухів, звісток про смерті, сліз, відчаю…
Ошатний, привітний заклад освіти — Herder-Gymnasium та її господарі гостинно приймали українську делегацію. Щирою і зворушливою була перша зустріч з директоркою закладу — фрау Хайке Плюге.
Чітко розпланований кожен день перебування. На нас чекали різні сюрпризи-несподіванки: знайомство з системою освіти Німеччини, однолітками, цікаві майстер-класи, відвідування басейну, захоплюючі подорожі до Гановера та інших німецьких міст. А якими смачними німецькими смаколиками ласували наші учні кожного ранку!..
Приємною та незабутньою була зустріч з мером міста Мінден Michael Jäcke, під час якої мали нагоду вручити йому на згадку національні сувеніри, виготовлені учнями власноруч (!): символічний оберіг – ляльку-мотанку та дерев’яну ложку з яскравим Петриківським розписом. В свою чергу Michael Jäcke пообіцяв всебічно сприяти питанню співпраці «Дивосвіту» та Herder-Gymnasium…
Незабутнім для всіх залишиться вечір в гімназії, приурочений нашому приїзду: випускники, батьки, вчителі, учні радо і щиро спілкувалися з нами. Відчутним було їх намагання відволікти увагу українських дітей від страшних жахів війни.
Дивосвітівці, демонструючи відеофільм про свій заклад освіти, презентували досвід роботи, розповідали про окупацію населеного пункту, нестерпне життя українців на тимчасово окупованій території і, звичайно ж, незламність духу та героїзм наших воїнів на фронті. В декого з дітей та педагогів — сльози на очах, біль, сум, розпач, співпереживання…
А ще дивосвітівці, пропагуючи українську культуру та мистецтво, проводили майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, дарували handmade подарунки. Німецькі діти, отримавши браслетик та ляльку-мотанку, сяяли вдячними посмішками. Ця інтеграція представників двох народів – України та Німеччини — була напрочуд природньою, доброзичливою.
Директорка Herder-Gymnasium фрау Хайке Плюге в своєму виступі висловила ініціативу майбутньої співпраці з «Дивосвітом» та участі в різних міжнародних проєктах.
І ось день від’їзду до України: сльози прощання у дітей, батьків, вчителів. Задоволені, з подарунками, позитивними емоціями та враженнями поверталися наші учні додому. І дуже боляче було чути: «Ми повертаємось у війну!..»
Заспокоюючи їх, я пообіцяла, коли переможемо російського окупанта, закінчиться ця клята війна, гостинно запросимо в «Дивосвіт» наших нових друзів з Herder-Gymnasium.
Щира подяка нашим друзям:
- меру міста Мінден Michael Jäcke,
- директорці Herder-Gymnasium фрау Хайке Плюге,
- педагогічному, учнівському та батьківському колективам цього закладу освіти;
- сім’ям, які гостинно приймали українців,
- координаторам проєкту рекреаційного відпочинку Сабіну Кастеллі та Тобіасу Шаффріну — за надану можливість своєрідної подорожі-реабілітації українських дітей.
Віримо, що це не остання наша зустріч і сподіваємося на якнайшвидший візит-відповідь німецьких учнів до переможної України.
Слава Україні! Героям Слава!
Яніна ОВСІЄНКО,
директорка школи-інтернату «Дивосвіт», Заслужений працівник освіти України