30 квітня за участі українських майстринь у Вероні стартував BIENNALE D’ARTE TESSILE, який присвячується безстрашним художницям в історії.
Колекція робіт від Української Асоціації майстринь клаптикового шиття представлена в окремій залі та складаєься з двох частин.
Одна присвячена 140-річчю з Дня Народження Олександри Екстер – яскравої представниці українського та світового авангарду, творчість якої лягла в основу квілтів українських майстринь.
В процесі реалізації проекту учасники використовували ескізи костюмів до спектаклів й доповнювали образи витонченою майстерністю з метою відтворення робіт майстра, але використали не фарби та пензлі, а тканини, нитки, ножиці та голки і доповнили віртуозним стьобанням.
Друга частина експозиції присвячена Україні та складається з 15-ти квілтів провідних майстринь із різних регіонів країни. Одну з робіт представляє Тетяна Власенко, головний художник Запорізького театру молоді.
Тетяна Власенко у Вероні та одна з її робіт. Яку саме Тетяна повезла до Італії, дізнаємось по поверненні
“Експозиція робіт українських майстринь вражає різноманітністю й виконана в різних техніках шиття, переважно авторських. Є квілти, які вже брали участь у міжнародних та українських фестивалях печворку, а деякі створені протягом останнього року під час війни. Українських майстринь не зупинила війна. Вони продовжували створювати клаптикові витвори з Україною в серці й під час бекауту за повної відсутності світла, опалення тощо. Й станом на зараз, коли війна в Україні триває вже більше року, український печворк став дієвим інструментом культурної дипломатії в дії, – повідомляють організатори події, яка триватиме по 5 травня.
У виставковій залі будуть присутні автори робіт, які охоче дадуть відповіді на всі запитання, допоможуть ближче познайомитися з українською культурою і зокрема з печворком.