Вона одна така серед колег. Вона – та, про яку знають покоління випускників незалежно від того, чи вона навчала їх. Про неї від покоління до покоління передаються легенди.
Вона та, якій безмежно дякують учні, якщо їм пощастило навчатися у неї. Після почутих легенд і переказів учні починають спілкування з нею злякано, важко й розгублено: треба думати! треба аналізувати! треба робити висновки! І скільки отих «треба! треба!» – немає їм ліку!.. Та солодкими є перемоги: високі бали на ЗНО, високі результати на конкурсах, олімпіадах, інтелектуальних змаганнях. Головне ж – знання, розуміння непростої історії нашої держави, що упродовж останніх трьох десятиліть виборює право на незалежність, право бути рівною серед рівних європейських держав. А ще – усвідомлення себе кожним колегіантом – учнем Мирослави Павлівни Лукашенко – українцем, повноправним і відповідальним громадянином молодої Української держави.
…30 років історії Запорізького Січового колегіуму – 30 років роботи в ньому Мирослави Павлівни Лукашенко – викладача історії та правознавства, Заслуженої вчительки України, відзначеної багатьма нагородами, зокрема Нагрудним знаком «Василь Сухомлинський». У поданні до відзначення знаком Міністерства освіти й науки «Василь Сухомлинський» (читай «Серце віддаю дітям»!) – бачення колегами особистості вчителя-професіонала: організація освітнього процесу на уроках історії та правознавства сприяє зростанню пізнавальної діяльності учнів, забезпечує високу результативність співпраці вчителя з учнями;багато уваги вчителька приділяє роботі з обдарованими учнями, її вихованці – призери численних конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт членів МАНу, багатьох регіональних олімпіад, Мирослава Павлівна активно впроваджує педагогічні новації в навчальний процес, випробовуючи їх ефективність у складних педагогічних ситуаціях рішуче і, як правило, вдало приймає рішення, уміє переконувати й відстоювати власну думку…
Закохана в творчу педагогічну діяльність, Мирослава Павлівна Лукашенко є зразком для багатьох колег не лише Січового колегіуму. Досвідчена, але завжди молода, тендітна, але завжди сильна і мужня, – це все про неї – про вчительку, про громадянку, про українську шляхетну жінку Мирославу Лукашенко. Вона творить сучасну Україну знаннями, переконаннями своїх учнів – достойних громадян нашої держави, її майбутнього. Відточена, випробувана, результативна зброя Мирослави Павлівни у боротьбі за Українську державу – переконливе, щире вчительське слово, любов до України, свята віра в її перемогу сьогодні і в майбутні перемоги. Хай буде так! Пишуть на сайті “Січовий колегіум”.