80-річчя Запорізької області: юні дослідники зі всієї області зібрались на масштабну конференцію «Краєзнавчі нариси Запорізького краю»

80-річчя Запорізької області: юні дослідники зі всієї області зібрались на масштабну конференцію «Краєзнавчі нариси Запорізького краю»

85 юних краєзнавців із Запоріжжя, Енергодару, Мелітополя, Бердянська, Більмацького, Токмацького, Пологівського, Мелітопольського та Вільнянського районів, Великобілозерської, Веселівської та Петро-Михайлівської об’єднаних територіальних громад, а також із Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» та Матвіївської школи-інтернату зібрались сьогодні на ХХХІХ обласну краєзнавчу конференція учнівської молоді «Краєзнавчі нариси Запорізького краю».

Як зазначив директор комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради Олександр Романчук, який є засновником і організатором заходу, конференція є складовою частиною системи краєзнавчої роботи з учнівською молоддю в області.

Присутній на відкритті конференції керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко ознайомився із науковими доробками юних краєзнавців і висловив сподівання, що експедиції рідним краєм і такі наукові зустрічі дадуть поштовх для подальшого розвитку краєзнавчої науки в Запорізькій області.

— Без наукових досліджень важко вирішувати нагальні життєві питання. А їх сьогодні виникає чимало. Тож, ми обов’язково будемо дослухатись до думки молодих науковців, адже ці дослідження можуть стати в нагоді при прийнятті серйозних управлінських рішень як на рівні місцевого самоврядування, так і на рівні держави, — зазначив Володимир Подорожко і подякував вихованців, викладачів і керівництво обласного центру туризму за змістовну роботу на користь Запорізької області. У підтвердження своїх слів керуючий справами виконавчого апарату Запорізької облради вручив нагороди Запорізької обласної ради.

Вітав учасників конференції і депутат Запорізької обласної ради Ярослав Криль. Говорячи про дефіцит уваги до науки, він зазначив:

— Сьогодні мало звертають уваги на науки. Але ми, депутати облради, в вас віримо і будемо підтримувати. За останні два роки нам вдалось вдихнути життя в обласний центр туризму: виділяються кошти на оновлення матеріально-технічної бази та на здійснення туристичних експедицій і наукової діяльності, — підкреслив Ярослав Криль.

В свою чергу, директор обласного центру туризму Олександр Романчук подякував друзям центру – Запорізькій обласній раді, з якою спільно вирішено багато питань. Він докладно розповів про досягнення юних краєзнавців, здійсненні за останні роки.

— Я пишаюсь нашими вихованцями і нашими викладачами. Цього року, вперше в Україні, здійснено експедицію учнівської молоді «Мандруємо Запорізьким краєм». Її учасники встановили тимчасові пам’ятні знаки на крайніх точках Запорізької області та в її центрі. Акція була присвячена до 80-річчя Запорізької області, — зазначив Олександр Романчук.

До речі, він анонсував проведення Всеукраїнської конференції, присвяченої 100-річчю Української революції. Відбудеться вона в квітні наступного року і повинна стати наймасштабнішою науковою подією серед сучасних дослідників України.

Сьогодні ж на базі Запорізького обласного краєзнавчого музею триває конференція учнівської молоді. Її учасники змагаються у трьох секціях: «Туристсько-краєзнавча експедиція учнівської молоді «Мандруємо Запорізьким краєм», «Гуманітарне краєзнавство» та «Природниче краєзнавство».

(Visited 41 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *