Громадська організація Спільно HUB провела семінар для представників Запоріжжя, Широківської, Михайло-лукашівської, Біленьківської та Михайлівської громад Запорізької області, як правильно працювати з Програмами комплексного відновлення (ПКВ). Це перший захід в рамках реалізації проєкту «Розробка програм відновлення для п’яти громад Запорізької області».
ПКВ — це комплексний документ, який інвентаризує усі наявні ресурси в громаді, у тому числі, людський потенціал, а також обсяг пошкоджень та руйнувань на території, додаткові негативні фактори, зумовлені повномасштабною збройною агресією, інші чинники, які впливають на розвиток і загрожують відновленню громади.
ПКВ — це документ відновлення, який поєднує дві сфери планувальної діяльності: стратегічну та просторову. Мета її створення – спланувати обгрунтовані, чіткі, послідовні та вимірювальні заходи з відновлення території та зробити попередні фінансово-економічні розрахунки основних етапів відбудови.
Під час семінару відбулося знайомство з представниками та представницям громад та організацій, а також експертками з Програм відновлення, які обговорили суть та складові документу.
Команда Спільно HUB запланувала ряд заходів, щоб надати громадам всі доступні інструменти задля написання якісних Програм комплексного відновлення. Зокрема, залучено експерток з Аналітичного центру Cedos, які протягом проєкту будуть менторами для громад в написанні якісних програм. Також буде проведено ряд додаткових семінарів та воркшопів для кожної громади – як представників органів місцевого самоврядування, так і громадськості. Зокрема, акценти буде поставлено на переосмисленні дорожньо-транспортної інфраструктури з урахуванням інклюзії та безбар’єрності для кожної громади. Заплановано обмінні поїздки для обміну досвідом з громадами інших областей, публічні консультації та презентації напрацювань.
“Щоб накреслити обриси відновлення на майбутнє для Запоріжжя, важливо розуміти поточний стан (економіка, мобільність, медицина, екологія, демографія, інфраструктура тощо). В цьому контексті важливо розпочати міжсекторальний діалог. Ми як громадська організація Спільно HUB готові говорити про Програми комплексно відновлення, в написанні якої плануємо надавати місту Запоріжжя та чотирьом громадам всі доступні нам інструменти”, – сказав координатор напрямку сталої мобільності ГО Спільно HUB Павло Воскобойніков.
ДОВІДКОВО
Визначення Програми комплексного відновлення (далі — ПКВ) надається в п. 9-1 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, регулювання ПКВ — у Постанові КМУ № 1159 від 14 жовтня 2022 року.
Захід проводився в рамках проєкту «Розробка програм відновлення для п’яти громад Запорізької області» громадською організацією «Спільно HUB» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.
Джерело і фото: ГО Спільно HUB