ДЕНЬ 551-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 551 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 125 днів.
У Тернополі – День міста.
28 серпня – Міжнародний день публічного читання коміксів. Це щорічне свято усіх героїв коміксів.
У 2010 році Сара Мореан та Брайан Хітер з сайту альтернативних коміксів Daily Cross Hatch вигадали святкування International Read Comics in Public Day. Мета свята полягала в просуванні коміксів, щоб люди без сором’язливості могли читати їх публічно. Датою святкування було обрано день народження Джека Кірбі. Ця людина вважається генієм коміксів.
Джек Кірбі народився у 1917 році, а у 1936 займав посаду художника коміксів. Він створив таких відомих персонажів як Люди Ікс, Халк та Фантастична четвірка. Працюючи над коміксами, він отримав прізвисько «Король коміксів». Завдяки його праці комікси стали дуже популярними.
фото: Pixabay
Сьогодні образи супергероїв коміксів використовують на телебаченні, при виготовленні іграшок, відеоігор та одягу. Комікси можна зустріти на прилавках книжкових магазинів, у бібліотеках та шкільних програмах.
28 серпня – День мрії. Виступ Мартіна Лютера Кінга 28 серпня 1963 року, що увійшов в історію під назвою “У мене є мрія” і названий за цитатою з виступу, підштовхнув низку громадських діячів заснувати нехай і неофіційне, але свято, присвячене мрії.
Сьогодні воно відзначається 28 серпня і називається “День мрії” або “Всесвітній день мрії”.
Мартін Лютер Кінг був громадським діячем і борцем за свободи і рівність громадян перед законом незалежно від расової, національної, релігійної або будь-якої іншої приналежності.
Кінг жив мрією про рівність людей і присвятив її здійсненню усе життя, ставши одним із найбільш яскравих символів боротьби з расовою дискримінацією
28 серпня в США святкують Національний день краватки-метелика. Це неформальне свято модного жіночого та чоловічого аксесуара.
Фото pixabay.com
Невідомо, хто заснував цей день, але відзначається він з 2007 року. Це свято дарує усім прекрасну нагоду одягнути краватку-метелик, якою можна прикрасити свій повсякденний одяг. Ті, хто ніколи не носив цей аксесуар, можуть спробувати додати його до свого звичного гардеробу.
Багато людей вважають, що батьківщиною краватки-метелика є Франція, але це не так. Походить цей аксесуар із Хорватії.
Французькі військові запозичили навичку носити метелика під час Тридцятирічної війни у хорватських солдатів, які зав’язували навколо шиї хустку, щоб фіксувати комір сорочки.
28 серпня у Литві – День залізничника, у Мексиці – Національний день бабусь і дідусів, у Польщі – День авіації, у Чорногорії – День проголошення королівства.
Іменини: Марія.
Талісманом людини, народженої 28 серпня є гематит. Назва походить від грецького слова, яке означає “кров”. Гематит в давнину використовували, щоб повернути з того життя людину, яка померла. Вірили, що це потужний талісман, який може захистити свого володаря.
В цей день народилися:
- 1887 рік — український архітектор і громадський діяч Дмитро Дяченко;
- 1922 рік — українська письменниця Марія Лісовська;
- 1969 рік — американський актор Джейсон Прістлі.
Пам’ятні дати 28 серпня
- 1797 рік — США погоджуються платити викуп Тунісу за те, щоб припинити піратство щодо американських кораблів у Середземному морі;
- 1850 рік — у Веймарі відбувається прем’єра опери Ріхарда Вагнера “Лоенґрін”;
- 1879 рік — після завершення британо-зулуської війни у 1879 році британці заарештовують зулуського короля Сетшвайо і висилають його із Зулуленда;
- 1921 рік — у Києві розстріляли 47 членів ЦУПКому (Центрального Українського Повстанського Комітету), серед яких були Іван Андрух, співзасновник УВО, та поет-військовик Григорій Чупринка;
- 1924 рік — Серпневий виступ грузинів проти радянської влади;
- 1937 рік — у Японській імперії засновують компанію Toyota;
- 1946 рік — США користаються правом вето на вступ до ООН таких країн, як Монгольська Народна Республіка та Народна Соціалістична Республіка Албанія;
- 1963 рік — біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні збирається 200 тисяч учасників маршу протесту проти расової сегрегації та дискримінації;
- 1988 рік — у Федеративній Республіці Німеччина відбуваються демонстраційні польоти, під час яких над американською авіабазою в Рамштайні зіткнулися три італійських літаки, які виконували груповий політ — уламки літаків впали на землю у натовп спостерігачів, що призвело до загибелі 66 осіб;
- 1990 рік — Ірак оголошує окупований Кувейт своєю 19-ю провінцією, перейменувавши місто-столицю Кувейт у Кадіму та утворивши новий міський район, названий на честь Саддама Хусейна;
- 1996 рік — після 15 років подружнього життя і 4 років життя нарізно лондонський суд офіційно розлучає британського принца Чарльза і принцесу Діану;
- 1999 рік — в столиці Малайзії Куала-Лумпурі відкривається найвища на той час споруда — дві 88-поверхові башти-близнючки торгово-ділового центру “Вежі Петронас” заввишки 452 метри кожна.
Церковне свято
28 серпня – Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. І в православній, і в католицькій церкві воно присвячене даті кончини Божої Матері.
Згідно з Новим Заповітом, розп’ятий Христос велів найближчому учневі, апостолу Івану, піклуватися про свою матір. Після смерті та воскресіння Сина Богородиця жила разом із Іваном у Єрусалимі, часто молилася на Голгофі. Одного разу під час молитви до Марії з’явився архангел Гавриїл, який повідомив, що через три дні вона “відійде до Христа Бога”. У день смерті Марії апостоли, які проповідували в різних країнах, чудесним чином зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися з Богородицею. Вони ж здійснили поховання, поклавши тіло Божої Матері в гробниці її батьків і закривши вхід каменем.
Апостол Фома був єдиним учнем Христа, хто не встиг попрощатися з Богородицею до її смерті. Коли на третій день після поховання Фома прийшов до Єрусалима, інші апостоли відкрили гробницю, щоб він міг це зробити. На загальний подив, у труні не виявилося тіла Марії – залишилися одні лише похоронні одежі, що випромінювали чудові пахощі. Цього ж дня Богородиця сама з’явилася апостолам в оточенні ангелів і вітала їх словами: “Радійте, бо я з вами в усі дні”.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/931343.html
https://tsn.ua/other/yake-28-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2397661.html
https://glavcom.ua/country/society/28-serpnja-jake-sohodni-svjato-traditsiji-ta-zaboroni-952329.html